Zálohování do cloudu, nebo mrhání časem?

Spoléhání se na fyzikální média může být velmi rychlá cesta k tomu, jak ztratit velké množství důležitých dat. Proto mnoho z nás využívá služeb, které umožňují nahrát soubory do tzv. cloudu neboli digitálního úložiště přístupného odkudkoliv s připojením k internetu. Problém ale nastane, když ono připojení poskytuje možnost nahrát soubory jenom rychlostí, nad kterou by kroutila hlavou i průměrná želva. Jak je to tedy se vztahem uploadu a typem připojení?

Dovolená nadvakrát

Představte si, že jste se právě vrátili z dovolené. Chvilku si tu představu zatím v klidu užijte.

Po návratu ze zahraničí nebo některého krásného koutu naší země většinou máme spoustu zážitků, o které bychom se rádi podělili. Ideální je samozřejmě projít si album fotografií, které jsme na dovolené pořídili. Jak už jsme si ale řekli, přenášet naše vzpomínky na fyzickém médiu má svoje rizika. Stačí, aby se foťáku nebo telefonu přihodila menší nehoda a spolu s ní zmizí i všechny drahocenné fotky. 

Přistoupíme tedy raději k jejich nahrání do digitálního úložiště. V případě, že se k internetu připojíme šnečí rychlostí 1 Mbps, bude nám trvat upload 1,2 GB fotografií (relativně malá velikost pro album z dovolené) 160 minut. Samozřejmě bychom se během této doby neměli věnovat ničemu jinému, protože by to mohlo celý proces ještě více zpomalit. V druhém případě, jestliže se připojíme s rychlostí 20 Mbps, nahrají se všechny fotky během 8 minut. V klidu pak můžeme začít rozesílat odkazy kamarádům nebo rovnou začít plánovat další výlety. 

Čas na zrychlení

Nahrávání do cloudu dnes již představuje zcela běžnou součást práce s internetem. Těžko ale výhod digitálních úložišť využijete naplno, pokud každý upload zabere několik hodin. Zrychlením vašeho připojení získáte možnost účinněji a pravidelněji zálohovat vaše data. Nenechejte vaše vzpomínky z dovolené zmizet ze světa kvůli pomalému internetu.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message