Za HD vysílání si připlatíte i s DVB-T2

První velká vlna kompletního vypínání původního televizního standardu DVB-T se velmi rychle blíží. Nový standard DVB-T2 zatím přináší divákům především starosti a výdaje. Jednou ze slibovaných výhod však byla lepší kvalita obrazu poté, co diváci přejdou na nové pozemní vysílání. Teoreticky by skutečně mělo být možné vysílat mnohem větší množství pořadů ve vysokém rozlišení (HD) a zlepšit tak divácký požitek ze sledování televize. Jaká je ale realita?

Komerční televize HD zdarma již zastavily 

Ukazuje se, že české komerční televize absolutně nemají zájem poskytovat svoje pořady ve vysokém rozlišení divákům, kteří si za ně nepřiplatí. V tomto roce bylo zastaveno vysílání v HD na klasickém standardu DVB-T (který tento druh vysílání umožňuje také) a žádná stanice neplánuje začít vysílat neplacené HD pořady na novém standardu. Důvod je samozřejmě jednoduchý. Z hlediska komerčních televizí je vysílání v HD prémiovým produktem, který nechtějí dávat každému zadarmo, i když přechod na DVB-T2 by uvolnil více prostoru pro pořady ve vysokém rozlišení. Divákům toužícím po lepší kvalitě obrazu tedy nezbyde než využít placených služeb, nebo se spokojit s HD vysíláním České televize.

Naděje na 4K? 

Dává smysl, že pokud se komerční televize nechystají vysílat zdarma v HD, tak neudělají výjimku ani pro ultra vysoké rozlišení 4K. V současné době navíc neexistuje technicky reálný způsob, jak 4K přes klasické pozemní vysílání přenášet. A tak lidé, k nimž se televizní vysílání dostává přes anténu, mohou na dlouhou dobu zapomenout na sledování extrémně detailního obrazu v 4K, i kdyby si za něj chtěli připlatit.  

HD chytřeji a na rok zdarma 

Existuje však mnohem lepší řešení, než pouze čekat na technologický zázrak. Internetové televize neboli IPTV ve svých nabídkách nabízejí široké spektrum kanálů a možnost sledovat velké množství z nich ve vysokém rozlišení. Kromě toho lze využívat i dalších výhodných funkcí IPTV, jako je zpětné přehrávání či přeskakování reklam. A pokud se vám i taková nabídka ještě nezdá jako dostatečně dobrá, co zkusit štěstí a třeba vyhrát internetovou televizi KUKI na celý rok zdarma? 

V rámci naší spolupráce s Rádiem Impuls vám každý všední den dáváme jedinečnou možnost vyřešit všechny starosti s DVB-T2 nadobro. Stačí poslouchat mezi 15. a 18. hodinou pořad Fanda a jeho česká banda, splnit zadání soutěže a poté zjistit, jestli internetová televize míří právě k vám. Přechod na DVB-T2 zasáhl do chodu mnoha domácností, to vše bez reálného přínosu. Proč neudělat opravdovou změnu, zvlášť když vás nemusí stát ani korunu. Více informací čeká na impulsovictarify.cz.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message