Wi-Fi, nebo kabel? Konečně jasná odpověď!

Výběr typu internetu je spojen s celou řadou otázek. Minimálně v jedné z nich hraje hlavní roli srovnání bezdrátového Wi-Fi připojení s kabelem. Jaké výhody a nevýhody tato technologická řešení přináší? Odhal odpověď a vyber si internet splňující tvé požadavky.

Objev typy připojení k internetu

Než dojde na srovnání Wi-Fi a kabelu, je vhodné představit si všechny běžně dostupné možnosti připojení k internetu v České republice. Wi-Fi je u nás nejrozšířenější. Prakticky v každém větším městě máš na výběr hned z několika lokálních poskytovatelů. Úroveň jejich služeb se může pro jednotlivé uživatele výrazně lišit, ale o tom až později.

Mezi kabelová připojení se řadí DSL, internet přes kabelovou televizi a optické či ethernetové přípojky. Přehlídku typů připojení uzavírá mobilní internet. Ten však vzhledem k nabídce operátorů zatím nelze považovat za neomezené a cenově dostupné řešení.

 

Wi-Fi bojuje se spolehlivostí

Podmínky pro zcela bezproblémové a stabilní fungování Wi-Fi připojení je v praxi velmi složité dodržet. Samotnou technologii lze doporučit s klidným svědomím pouze pro šíření internetového signálu prostřednictvím kvalitního routeru v rámci jedné domácnosti. Na větší vzdálenosti Wi-Fi potřebuje přímou viditelnost od vysílače k anténě, počasí bez srážek a minimum překážek či jiného rušení. Stabilita spojení může výrazně kolísat, což s potřebou mít nonstop rychlý internet nejde dohromady.

Kabelovému připojení silný déšť a větší vzdálenosti nevadí. V případě vhodně zvoleného tarifu se můžeš těšit z vysoké rychlosti stahování a odesílání dat, nízké latence a příkladné spolehlivosti. Ke kabelu je nezřídka možné objednat další zajímavé služby, například internetovou televizi.

Kabel se tak stává jasnou volbou pro všechny náročné uživatele. Hraní her, streamování videa ve vysokém rozlišení a další datově náročné aktivity zvládne rychlý kabelový internet bez zaváhání.

 

Vyber si cenově dostupný tarif, který tě neomezuje

Při výběru kabelového tarifu se koukej na nabízenou rychlost, cenu a další podmínky. Všechny výhody kabelu skvěle prezentují internetové tarify AIM s rychlostí až 400 Mbps. AIM ti přináší vychytané připojení na vlastní optické síti. Tam, kde sítě zatím nejsou, se můžeš spolehnout na DSL tarify s rychlostí až 200 Mbps. V případě zájmu stačí internet nezávazně poptat. Nic dalšího nemusíš řešit! AIM se ti ozve zpět s tipem na tarif, který pro tebe bude nejlepší. Objev přednosti pevného internetu a využívej ho na 100 %.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message