Vzpomínáte? 20 let od Internet99

Internet je nedílnou součástí každodenního života, součástí práce i zábavy, o tom nelze pochybovat. Dostupnost a rychlost internetu se zásadně zvyšuje a je jen otázkou času, jaké další rekordy překoná. Není to však tak dávno, co byl internet tzv. v plenkách. Stačí se podívat 20 let zpět a uvědomíte si, jak komplikovanou a dynamickou cestu internetové připojení absolvovalo. Pamatujete si na začátky v České republice?

Čas jsou peníze a vy počkejte na večer

V roce 1999 se v Česku premiérově objevil speciální telefonní tarif. Jmenoval se Internet99. A sliboval zákazníkům velmi zajímavé věci, třebaže v té době ani monopolní provozovatel telekomunikací SPT Telecom netušil, kam až to internet za několik let díky technologického pokroku dotáhne. Internet99 představoval pouze takzvané komutované (vytáčené) připojení. Pokud si pamatujete otravné pípání připojujícího se modemu, tak přesně o tom je řeč.

 

Vytáčené připojení v ceně hovorného bylo ze zcela pochopitelných důvodů pro mnoho uživatelů předražené, nicméně rostoucí zájem o internet v domácnostech donutil provozovatele změnit cenovou politiku. Tento moment vedl ke vzniku výše zmíněného tarifu Internet99. Tento tarif zdražení telefonních poplatků na koncové uživatele internetu poněkud zmírnil. 

 

Vzhledem k dnešní možnostem a tarifům si je jen těžké představit, že si před 20 lety musel dávat uživatel pozor na to, kdy a jak dlouho internet využívá. Tarif Internet99 byl levnější v pozdních večerních a nočních hodinách. Na doma to možná stačilo, pro aktivní práci během dne byl tarif prakticky nepoužitelný. Načítání větších obrázků trvalo neúměrně dlouho, o stahování a nahrávání datově objemných souborů nemohla být řeč. Stejně tak mohli uživatelé zapomenout na online hry a přehrávání videa. 

Za dostupný internet

Zpřístupnění internetu je zajímavou kapitolou i v dnešní době, třebaže parametry jako cena, rychlost připojení i dostupnost se od roku 1999 nepředstavitelně změnily. My s radostí pokračujeme v poskytování kvalitního a stabilního internetu do všech domácností v ČR, a to za výhodné ceny. Naše tarify pro internetové připojení a moderní internetovou televizi vám dávají vstupenku do online světa.

 

Podívejte se na naše tarify nebo vyzkoušejte chytrou televizi Kuki za 0 Kč. Vyberete si šest TV programů na měsíc zdarma. V připravených balíčcích čeká až 144 stanic dle vlastního výběru s možností až 168 hodin zpětného zhlédnutí a praktickým nahráváním. Jak vidíte, od dob tarifu Internet99 se toho změnilo skutečně hodně.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message