Vyznejte se ve svém routeru

Připojení k internetu bez kvalitního routeru nedává v dnešní době příliš smysl. Router nám umožňuje zapojit do sítě několik zařízení najednou a slouží jako přístupový bod k bezdrátové síti. Laptopy, mobilní telefony, tablety či chytrá zařízení potřebují router k tomu, aby spolu mohla spokojeně fungovat pod jednou střechou a s jednou přípojkou k internetu. Většina z nás asi svůj router vůbec neřeší až do chvíle, kdy se objeví nějaký problém, nebo kdy se rozhodneme změnit poskytovatele. Přitom tato nenápadná krabička skrývá netušené možnosti. Pojďme se spolu podívat na speciální funkce a výhody routerů, které si můžete pořídit spolu se službami od AIM.

Poradíme, vyřešíme

Ať už si z naší nabídky vyberete jakékoliv služby a spolu s nimi hardware, budeme připravení vám pomoci v případě všech potíží či nejasností. Pořízení routeru od AIM má velkou výhodu v tom, že poskytovaná zařízení testujeme a optimalizujeme tak, aby co nejlépe splňovala vysoké požadavky na naše dodávané služby. Plně kompatibilní a naším technikem nastavený router hraje velkou roli v kvalitě vašeho připojení. Proto nedoporučujeme si ponechávat vlastní starý router, jehož kompatibilita nemusí být stoprocentní. K našim routerům samozřejmě poskytujeme i rychlou a přesnou technickou podporu. Protože se v našich routerech vyznáme, naši experti ihned ví, co a jak je potřeba změnit, aby fungoval správně.

Pokrytí na míru vašim potřebám

Tam, kde se připojuje více zařízení najednou, může hrozit, že občas dojde ke zpomalení. Například streamování HD videa je hodně náročná činnost na tzv. bandwith neboli šířku pásma. Když se na jednom připojení dívá na různá videa více uživatelů, teoreticky se může stát, že si jednotlivá zařízení bandwith „ukradnou” a někdo bude mít o dost zhoršený divácký zážitek. Řešením u moderních routerů je nastavení QoS (Quality of Service). Tato funkce umožňuje rozdělit bandwith mezi několik zařízení tak, aby prioritu dostala ta s nejvyššími nároky právě na šířku pásma. Výsledkem je celkově lepší společné fungování různých technologií, ať už potřebujete stahovat velké soubory, nebo se dívat na IPTV.

Bezpečnost především

Heslo k domácí Wi-Fi síti dnes již běžně poskytujeme návštěvám, spolu s občerstvením a poznámkami o počasí. Vystavujeme se tak ale přílišným rizikům. Heslo k Wi-Fi by mělo být silné, těžce uhodnutelné a hlavně by nemělo být volně k dispozici velkému množství lidí. Nikdy pak totiž nevíte, ke komu se tato informace nakonec může dostat. Výsledkem někdy bývá podezřele zatížená Wi-Fi síť, na kterou se připojují naši sousedi nebo kolemjdoucí. Bez jakéhokoliv špatného úmyslu může navíc připojené zařízení obsahovat stažený malware a dostat se tak k citlivým informacím o naší síti. Proto dnes routery nabízí možnost nastavení oddělené sítě pro hosty. Když umožníte návštěvě přístup k této separátní síti, dokáže se každý bez problémů dostat k internetu a vaše domácí síť zůstane v bezpečí. 

Kvalitní router je základem dobře šlapajícího připojení u vás doma. Nepodceňujte proto jeho pořízení a naučte se s ním pracovat. Uživatel, který dokáže naplno využít možností svého routeru, získává náskok před ostatními nejenom v pohodlí, ale i v oblasti bezpečnosti sítě.  

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message