Výhody kabelu od AIM v porovnání s 3G, 4G či 5G? Bez limitu a FUP!

Omezení je při používání internetu vždy nepříjemné. Pokud vám dojdou data, nebo se výrazně sníží přenosová rychlost, bývá to přímo k zlosti. Pokud ovšem znáte správnou volbu, nic takového vás neohrozí a vaše připojení bude stále bez problémů. Podívejte se na výhody kabelového internetu od AIM.

Co je limit u dat?

Jako datový limit se u placeného internetu označuje určitý objem dat, která jsou započtena v ceně. To znamená objem, který můžete za určité období vyčerpat, nejčastěji je limit určen pro 1 měsíc. A kam mizí data? Z datového limitu se odečítá nejen objem potřebný pro odesílání e-mailů nebo prohlížení webových stránek, samozřejmě sem patří i aktivity na sociálních sítích, streamování či používání některých her. Vyčerpání datového limitu u vašeho poskytovatele má za následek nejčastěji to, že buď dojde k úplnému přerušení připojení k internetu. T může být velice nemilé, vždy se to totiž jako naschvál stane v té nejméně vhodné chvíli). Případně se připojení výrazně zpomalí. Záleží to vždy na konkrétním tarifu a jeho nastavení. Datový limit lze sice obratem navýšit, ovšem znamená to další neočekávanou platbu. Mnoho poskytovatelů internetu v České republice stále omezuje uživatele a diktuje jim, kolik dat mohou spotřebovat.

Co je FUP?

Pod touto zkratkou se skrývá nepříliš oblíbené označení Fair Use Policy. Používá se především u internetového připojení v případě, že datové pásmo společně sdílí několik uživatelů. Slouží jednoduše k tomu, aby jeden z uživatelů neomezoval přílišným využíváním připojení ostatní uživatele na stejné lince, tedy aby nezpomaloval jejich připojení. To znamená, že se nejedná v tomto případě o výše zmíněný datový limit, ale je dočasně omezen přístup uživatele formou snížení rychlosti připojení. Původně byl tento systém navržen s tím, že nebude nijak výrazně uživatele omezovat, ale s rostoucími požadavky na objem stahovaných dat se z něj stala pro mnohé hrozivá noční můra.

Když není FUP, neomezuje vás ani limit?

Když se před lety objevilo prohlášení, že jeden z významných poskytovatelů zruší u svých služeb nenáviděné FUP, znamenalo to kromě velkého nadšení mezi uživateli i přesun mnoha klientů právě k tomuto poskytovateli. Ovšem realita se posléze ukázala v trochu jiném světle. V zásadě se totiž jednalo o promyšlený marketingový tah, kdy sice došlo ke zrušení FUP, ovšem ne ke zrušení datového limitu. A tam byl ten zakopaný pes! Jakmile vám totiž došel objem dat ze všech tarifů a balíčků, najednou se internet prostě zastavil a hotovo. Najednou nebylo možné ani to opovrhované surfování otravně sníženou rychlostí. Pokud jste si nezaplatili další balíček dat, měli jste jednoduše smůlu.

Pozor na FUP u 3G, 4G, 5G a LTE

Velmi často se hovoří o tom, že mobilní internet nahradí zcela pevné připojení. Zatím to tak rozhodně nevypadá. Rychlá mobilní data jsou sice jednou z významných novinek v posledních letech, ale jejich kvalita je úzce spojena s nabídkou tarifů. Operátoři přinášejí rychlé připojení, avšak jako vždy se za nimi skrývá tradiční ALE. V lákavých reklamách se totiž zpravidla jaksi zapomíná na zmínku o tom, že tady zase platí systém omezení, tudíž to není s výslednou rychlostí stále tak dokonalé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Než se tedy odhodláte k definitivnímu řešení při výběru opravdu rychlého a spolehlivého internetového připojení, prostudujte i další dostupné možnosti.

Jak se vyhnout omezením objemu dat a FUP?

Tipem na vhodné připojení bez limitů a FUP je kabelový internet AIM. Kromě rychlého připojení si můžete dopřát třeba i luxus sledování internetové televize ve vysoké kvalitě a vlastního výběru. Po celé České republice dnes můžete využít rychlého xDSL připojení a zvolit si z nabídky rychlost od 10 Mb/s až do úctyhodných 300 Mb/s podle svých potřeb. To vše za příznivou cenu. U tohoto typu připojení můžete na strašáka v podobě omezeného množství dat a FUP klidně zapomenout. Začněte využívat všech vymožeností moderního internetu naplno! Dostupnost zjistíte přímo u nás na webu.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message