Vyhněte se problémům s DVB-T2 předem

Každá změna s sebou přináší riziko potíží, zádrhelů a nepříjemných úskalí. Přechod na DVB-T2 patří k velkým změnám, které se dotknou tisíců lidí. Nelze tak čekat, že by vše proběhlo zcela hladce. Již se pomalu začínají objevovat příběhy lidí, kteří se rozhodli pořídit si novou televizi, nový set-top box či anténu a ne všechno funguje tak, jak by mělo. Přechod na DVB-T2 je navíc z velké části vynucen vnějšími okolnostmi. Jedná se o nutnou záplatu na díru ve vysílacích frekvencích z důvodu rozšiřování mobilních sítí. Proto s sebou DVB-T2 přináší mnohem více teoretických problémů než praktických výhod. Pojďme se spolu tedy podívat, jak vyřešit ty nejčastější a nejpalčivější potíže s přechodem na DVB-T2.

Potíže se signálem 

Potíže se signálem mohou nastat ve chvíli, kdy jste od vysílače příliš vzdálení, ale i v případě, kdy je vám příliš blízko. V prvním případě pomůže koupě zesilovače, který zajistí, že přijímaný signál bude dostatečně silný. Někdy se ale stane, že zesilovač signál naopak zkreslí. Pokud potíže přetrvávají a nepomůže vám ani nákup nového příslušenství, je na čase zavolat profesionála. Technik dokáže diagnostikovat problém přesně a doporučí nejlepší řešení. Samozřejmě jak nákup zesilovače, tak povolání technika znamená další investici do změny, o kterou většina diváků nestojí.  

Mám televizi, která přijímá DVB-T2, tak proč to nefunguje? 

Zádrhel s nefunkční televizí, která má v popiscích napsáno, že podporuje standard DVB-T2, může ležet v tzv. kodeku, který používá. Zjednodušeně řečeno je kodek způsob, jakým televize přemění signál na plynulý obraz a zvuk. Na trhu se ještě stále občas pohybují televize, které sice podporují DVB-T2, ale ne standard H.265/HEVC. Ten je pro správné fungování a bezproblémové sledování televize zcela stěžejní. S tímto zádrhelem se setkávají především lidé, kteří si koupili nový televizní přijímač brzy po ohlášení chystané změny. Tehdy se na trhu objevily přijímače podporující nový standard vysílání, ale bez podpory H.265/HEVC. Smutným faktem je, že jediným řešením je zakoupení nové televize.  

Co se společnou anténou v domě? 

V domech, kde se mnoho domácností dělí o jednu společnou televizní anténu, nastává situace, kdy se budete muset s ostatními domluvit a najmout technika, který provede potřebné úpravy. Bez nich si nikdo v domě televizi běžící na DVB-T2 nenaladí. Abychom však nezapomněli, úpravy na anténě vás nezachrání před nákupem nového televizního přijímače nebo set-top boxu. Celkově se tedy přichystejte na složité vyjednávání s ostatními a investici v řádu několika tisíců i více.  

Jde to vyřešit všechno najednou? 

Všechny výše zmíněné potíže znamenají dlouhé čekání a placení mnohdy nehorázných částek jenom za to, aby vše zůstalo při starém. Opravdové řešení spočívá v razantnější změně, která zajistí, že vaše sledování televize nebude závislé na okolnostech, které nemůžete ovlivnit. Zkuste proto některou z alternativ jako IPTV neboli internetovou televizi. Díky ní nejenom zabráníte všem problémům s DVB-T2, ale získáte i nové funkce a možnosti, jak televizi v pohodlí vašeho domova sledovat bez starostí.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message