Vyboostuj svoji Wi-Fi

Připojení k internetu v dnešní době neznamená jenom jeden připojený počítač a možná pracovní notebook k tomu. V každé domácnosti sdílejí Wi-Fi společně telefony, tablety, televize a také moderní vychytávky patřící do internetu věcí. Jak moc je ale ovlivněna rychlost připojení, když mnoho zařízení běží najednou? A jak zajistit, abychom dostali z naší přetížené Wi-Fi co nejvíc?

Co mi zpomaluje internet 

Množství dat, která můžeme za určitou dobu přes síť přenést, se nazývá šířka pásma, častěji se však setkáte s původním anglickým názvem bandwidth. Každé jednotlivé připojené zařízení zabírá určité procento z dostupné šířky pásma. Pokud je tedy počet přenositelných dat relativně nízký, začnou si připojené technologie velmi rychle bandwidth vzájemně odebírat. Výsledkem bude zpomalování a nižší kvalita dostupných služeb. Raději než klasické televizní stanice si dnes mnoho z nás pustí IPTV nebo podobné streamovací služby. Protože streamování je na bandwidth hodně náročné, zajistíme tím, že všichni ostatní, kdo se připojují k internetu přes stejnou Wi-Fi, budou mít mnohem pomalejší internet.  

Router umí víc, než si myslíte

Zlepšení signálu vaší Wi-Fi záleží nejenom na kvalitě připojení, ale také na magické krabičce, která vám jej zprostředkovává – routeru. Ne všichni ale umí využívat možností jejich routeru naplno. Například už jenom výběr správné polohy může výrazně zlepšit dosah Wi-Fi. V případech, kdy se připojuje mnoho různých zařízení, by vaším clem mělo být dostat router jednak do co nejvíce středové polohy mezi ně + také na vysoce položené místo.  
 
Ta opravdová magie se ale skrývá jinde. Velké množství moderních routerů nabízí například možnost nastavit si, které činnosti bude připojení upřednostňovat (tj. vyšetří si pro ně více bandwidthu). Této routerové vychytávce se říká Quality of Service a rozhodně se vyplatí kvůli ní prostudovat manuál. Další možností, jak zlepšit kvalitu připojení, je přepnutí routeru na jiné pásmo. Konktrétně lze přeskočit z více vytíženého 2,4 Ghz pásma na často lepší 5 Ghz pásmo.  
 
Pokud váš router patří ke starším kouskům, pak stojí za zvážení, jestli nekoupit novější model. Moderní standard pro bezdrátové sítě je tzv. IEEE 802.11ac, který poskytuje vyšší rychlosti downloadu a uploadu. Starší routery však podporují pouze pomalejší standardy jako 802.11b. Nutno však dodat, že nový router vám okamžité zlepšení nezaručí. Musíte zároveň vlastnit i připojená zařízení, která umí nový standard Wi-Fi využívat.  
 
Pomalý internet umí zkazit den a někdy i překazit plány. Nenechte svůj osud napospas šnečí Wi-Fi v domácnosti s mnoha zařízeními připojujícími se najednou. Vyzkoušejte naše tipy a vraťte vašemu připojení šťávu. Ultimátním řešením je pak pořízení takového připojení, které nabízí dostatečnou rychlost nahrávání i odesílání dat pro více zařízení. Neváhejte se podívat na naše tarify, kde čeká rychlý a spolehlivý internet za výhodnou cenu.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message