Tohle musí skončit! Liberecký kraj má nejpomalejší Wi-Fi internetové připojení v celém Česku

S určitou mírou nadsázky by mělo rychlé připojení k internetu patřit mezi základní lidská práva. Dvojnásob to platí v Libereckém kraji, který v rychlosti bezdrátového internetu zaostává. Pokud i ty toužíš po svižném internetu, je čas podívat se celé situaci na zoubek.

Bezdrátový internet se v kraji fláká

Liberecký kraj je domovem krásné ZOO, majestátního Ještědu, nádrže Harcov a také nejlínějšího Wi-Fi připojení v celé České republice. Průměrná rychlost bezdrátového internetu se podle různých měření a statistik pohybuje v průměru kolem 5 Mbps. V porovnání s hlavním městem je to méně než poloviční hodnota.

Není nutné zmiňovat, že taková rychlost v dnešní době stačí pouze na běžné surfování a posílání e-mailů. Na svižné stahování/nahrávání velkých souborů, streamování HD videa a hraní moderních online her to opravdu nestačí. Vždyť i samotný Netflix doporučuje pro HD kvalitu rychlost nad 5 Mbps, pro ultra HD dokonce více než 25 Mbps. Stejné je to u her. Co může za pomalé Wi-Fi připojení v Libereckém kraji?

Wi-Fi za sedmero horami

Základním předpokladem pro bezproblémové fungování Wi-Fi internetu je přímá viditelnost na vysílač. Ideálně by měl přenos signálu probíhat na krátkou vzdálenost bez okolních překážek v podobě stromů či budov. Každý, kdo kdy měl bezdrátový internet od některého z lokálních poskytovatelů, moc dobře ví, že splnit takovou podmínku v praxi je dost složité. Hornatý terén v Libereckém kraji značně komplikuje budování bezdrátových sítí.

Dalším důvodem nízké průměrné rychlosti může být fakt, že uživatelé vzhledem k výše zmíněné nevýhodě Wi-Fi technologie nechtějí investovat do nejrychlejších tarifů. Za ty si většina poskytovatelů nechá draze zaplatit. Pokud je i pro tebe Wi-Fi nepraktickým a nevýhodným řešením, je čas uniknout bezdrátu a udělat změnu!

Internetové tarify se super rychlostí

Průměrná rychlost Wi-Fi internetu kolem 5 Mbps? Tak na to můžeš skutečně zapomenout. AIM přináší do Libereckého kraje internetové tarify s rychlostí až 400 Mbps. V nabídce je připojení na vlastní optické síti. Tam, kde sítě zatím nejsou k dispozici, nechybí DSL tarify s rychlostí až 200 Mbps. Konečně si můžeš užívat rychlý a stabilní internet se vším všudy. Sleduj až 60 TV stanic prostřednictvím televize Kuki, stahuj velké soubory a hraj online. Jako první krok internet nezávazně poptej. Nic dalšího řešit nemusíš. My z AIMu se ti ozveme zpět s nabídkou cenově dostupného tarifu, který bude splňovat tvé představy. Již se nemusíš trápit na pomalém Wi-Fi připojení.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message