TEST: Vypiješ půllitr piva rychleji, než se ti načte webová stránka?

Plzeňský kraj je místem celé řady pivních rekordů. Jeden z nich v podobě pití půllitru piva na čas má možnost vyzkoušet si úplně každý milovník zlatavého moku. Vyzkoušej si udělat test, který odhalí, zda-li máš rychlejší splávek, nebo připojení k intern

Za pět sekund je fuč

Češi milují pivo a netradiční pivní rekordy. Jak jinak si vysvětlit, že právě u nás se pořádají pivní štafety, závody v pití piva na rukách, hody plechovkou či vytrvalostní držení sudu nad hlavou. Jedním z opravdu obdivuhodných rekordů je největší přípitek. V roce 2003 si na náměstí Republiky v Plzni připilo plechovkovou třetinkou najednou 4956 lidí. Tím dalším jsou neuvěřitelné časy pití piva na ex.

Pivní šampióni zvládají vypít tuplák piva (tedy 1 litr) za necelé 4 sekundy. Ženy v této disciplíně rozhodně nezaostávají. Důkazem je Olga Čunátová ze Skrýchova. Ta dokáže sprovodit ze světa půllitr piva za úctyhodné 4,95 sekundy. Co takhle zkusit překonat její čas prostřednictvím zajímavého experimentu?

Souboj s internetovým připojením

Protože pravděpodobně nebudeš mít po ruce stopky a komisaře, který by tvůj rekord zaznamenal do České knihy rekordů, vyzkoušej soupeřit proti webovému prohlížeči. Vypiješ půllitr rychleji, než se ti načte web? Stačí si vybrat nějakou datově náročnější stránku (třeba Facebook) a zkusit ji poprvé načíst. Dle statistik je průměrná délka načítání webu kolem 4 až 5 sekund. To by na půllitr mělo bez komplikací stačit, nebo ne?

Další pivo otevřeš rychleji

Pivo je pryč, ale stránka se pořááád načítá. To může znamenat pouze dvě věci! Buď jsi pivní talent, nebo by se ti hodilo čipernější internetové připojení. Právě rychlost internetu je nepřekvapivě jedním z hlavních důvodů, proč je pro tebe načítání webu a stahování velkých souborů z internetu zbytečně zdlouhavé. Plzeňský kraj je rájem piva, ale rozhodně ne svižného internetu. Kvalitního poskytovatele, který ti „načepuje“ vysokorychlostní připojení, musíš hledat. Na co si dát při výběru pozor?

Rychlý internet, co má říz

Internetové připojení, které dokáže překonat pivní rekordy a velké datové objemy, by mělo nabídnout rychlost v řádech stovek Mbps. S atraktivními tarify s rychlostí až 400 Mbps přichází do Plzeňského kraje společnost AIM. V nabídce je připojení na optické síti bez nesmyslných limitů. Tam, kde sítě nejsou, je k dispozici DSL připojení s rychlostí až 200 Mbps. Poptej nezávazně internet a nic dalšího neřeš. My z AIMu se ti ozveme zpět s tipem na cenově dostupný tarif, který si se stahováním dat poradí rychleji než ty s půllitrem.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message