Středočeský kraj trápí stabilita internetu. Víš, jak si zařídit lepší připojení?

Podle průzkumu, kterým AIM oslovil internetové uživatele z celé České republiky, patří k největším trápením uživatelů Středočeského kraje stabilita internetového připojení. Pokud jsi na tom stejně, podívej se, co ty sám můžeš udělat pro lepší připojení.

První příznaky nestabilního internetu

Surfuješ po internetu, posíláš e-maily a využíváš sociální sítě bez větších komplikací s internetovým připojením, ale pak se to stane. Stránky nelze načíst a rychlost stahování dat kolísá. Internet tzv. „zlobí“. Když se takové stavy opakují, roste ze zcela pochopitelných důvodů tvoje nespokojenost.

Podle výsledků průzkumu, který AIM uspořádal, patří pro uživatele ze Středočeského kraje k jedněm z největších problémů právě stabilita, kterou má připojení od jejich stávajícího poskytovatele. Jak problémy se stabilitou rozpoznat a jak je ideálně řešit?

Jak je na tom se stabilitou WiFi?

V první řadě je důležité od sebe odlišit problémy se stabilitou internetového připojení jako takového a problémy se sílou signálu domácí WiFi sítě. Výsledek může být z pohledu uživatele stejný – připojení padá a rychlost kolísá. Příčiny však bývají zpravidla odlišné.

U připojení přes WiFi stabilitu narušuje ošklivé počasí a dočasné překážky na cestě k vysílači. Může se jednat o větve stromů, či například nově postavené lešení. Problémy se stabilitou mohou vznikat také na cestě od domácího WiFi routeru k zařízení. Obtíže se nejčastěji vyskytují především u přeplněného pásma 2,4 GHz. Signál ruší jiné WiFi sítě, mikrovlnná trouba či domácí chůvička na hlídání dětí. Řešením je v takovém případě přechod na pásmo 5 GHz.

V každém případě by stabilitu internetu bez ohledu na technologii měl mít pod palcem poskytovatel, na kterého se v případě komplikací můžeš obrátit. WiFi obecně patří k méně spolehlivým technologiím přenosu dat. Stabilita a nízká hodnota latence na tebe čeká u drátových připojení. Důkazem je optický internet od AIM s rychlostí až 400 Mbps.

Stabilita nejen pro hráče

Základem stabilního internetu je nejen rychlost nahrávání a odesílání dat, ale také nízký ping. Ten představuje rychlost odezvy požadavku na internet a zpět. Když rychlost kolísá, můžeš mít problémy nejen při hraní online her, ale také při komunikaci přes Skype a streamování. Ping by se měl dlouhodobě držet co nejníže. Online hráči potřebují pro hraní ping maximálně kolem 20 ms.

Jak si zařídit lepší připojení?

Přestaň se trápit s nestabilním internetem a vyber si poskytovatele, který ti nabízí rychlé a spolehlivé tarify. AIM má pro uživatele přichystáno připojení na vlastní optické síti a dostupné DSL tarify. Stačí služby nezávazně poptat a hned uvidíš, jaké tarify pro tebe budou nejvýhodnější.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message