Radosti a (hlavně) strasti sdílení Wi-Fi

Chtěli byste snížit náklady na připojení k internetu a máte rádi svoje sousedy? Můžete se s nimi domluvit na sdílení vaší Wi-Fi sítě. Prostě jim sdělte svoje heslo, domluvte se, kdy vám budou platit půlku měsíčního poplatku za připojení a je to, jednoduché jak facka. Stejně jako facka ovšem nemusí mít takové sousedské sdílení internetu zrovna hezké následky.

Levně a pomalu 

Je pravděpodobné, že pokud se snažíte ušetřit pár stovek na připojení, tak už od začátku nepatří k těm nejrychlejším. Další zařízení nebo celá domácnost, která se přes něj bude připojovat, rozhodně bude mít vliv i na rychlost (nebo spíše pomalost) vašeho online života. Stahování, nahrávání a streamování vyžadují stabilní a rychlý internet, což nebývá případ sdíleného připojení. Navíc, co brání sousedům rozdávat vaše heslo k Wi-Fi dál a zvyšovat počet připojených hluboko pod hranici únosnosti? 

 Co oči poskytovatele nevidí... 

...vás může stejně přivést do velkých potíží. Sdílení internetu většinou porušuje podmínky smlouvy, kterou jste podepsali se svým poskytovatelem internetu. Nejspíš nikdo na nic nepřijde, ale váš soused nebude nést žádnou zodpovědnost, pokud dojde k nějakému maléru. Důvěra je krásná věc, ale nikdo vám nezaručí, že sousedi nevyužijí připojení k internetu (se kterým nejsou nijak smluvně svázáni) k nelegální činnosti. Negativní důsledky protiprávních praktik pak v první řadě ponesete vy. Nejzásadnější argument PROTI sdílení Wi-Fi sítě představují ale bezpečnostní rizika. Soused, který se dostane k vašemu připojení, získá přístup ke všem datům na místní síti a může velmi závažně ohrozit soukromí dat, která rozhodně s nikým sdílet nechcete.

Dobré sousedské vztahy jsou základem spokojeného života. A nejlepším způsobem, jak zajistit jejich dlouhodobé trvání, je vyhnout se všem příležitostem, kdy nám soused může ztížit život. Ušetřené peníze za internet se proto rozhodně nevyplatí v porovnání s riziky sdíleného připojení.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message