Proč Wi-Fi internet do počasí v Karlovarském kraji nepatří?

Jakmile se k nám řítí vichřice, lidé v Karlovarském kraji začínají být na pozoru. Nejzazší západ Čech je tzv. na ráně a místní obyvatelé moc dobře ví, jaké škody dokáže silný vítr napáchat. Vyvrací stromy, ničí budovy a způsobuje potíže s připojením k W

Připrav se na kalamitu

Kalamitní stav platí po řádění vichřice v Karlovarském kraji několikrát do roka. Vliv oceánského proudění trápí kraj dlouhodobě. Ba co víc, dle meteorologů bude dynamika počasí v nejbližších letech narůstat. Rychlost větrů bude vyšší, stejně tak se lidé v kraji dočkají většího množství srážek. To rozhodně nejsou dobré zprávy, a proto je nutné se na rozmary počasí pečlivě připravit. Nikdy totiž nevíš, kdy tě vítr „uvězní“ na několik hodin doma. Kromě nákupu základních potravin do zásoby bys také měl myslet na to, abys zůstal v rámci možností ve spojení s okolním světem. Co to v praxi znamená?

Wi-Fi není kamarád do deště

Zůstat na příjmu během nějaké kalamity je extrémně důležité. V první řadě můžeš komunikovat s přáteli a rodinou, v druhé máš přístup k aktuálním online zprávám o vývoji. V případě špatného počasí budeš potřebovat maximálně spolehlivé a stabilní připojení k internetu, mezi které Wi-Fi bohužel nepatří. Při vytrvalém dešti dochází při přenosu od vysílače k velkým ztrátám. Stejně tak mohou Wi-Fi rušit mokré větve stromů, poletující předměty, vrstva sněhu na anténě a další překážky, které se dostanou signálu do cesty. Při ošklivém počasí dochází k poklesu signálu, což je to poslední, co během nějaké kalamity potřebuješ.

Chceš-li mít jistotu, že déšť a vítr nebude mít na kvalitu připojení vliv, je čas vyměnit lokálního poskytovatele Wi-Fi za pevný internet. Nejlépe s vysokou rychlostí připojení a bez zbytečných limitů. Při kompletním výpadku elektřiny nebude ze zcela pochopitelných důvodů fungovat ani pevné připojení, a proto je vhodné mít v záloze mobilní internet s nabitou powerbankou.

Větruvzdorný internet pro Karlovarský kraj

Nechceš ztrácet čas hledáním internetového tarifu, který by splňoval tvé požadavky? AIM přichází s pevným internetem pro celou ČR. V nabídce je připojení na vlastní optické síti. Tam, kde optika zatím není, máš k dispozici výhodné DSL tarify s rychlostí až 200 Mbps. Internet nezávazně poptej a nic dalšího neřeš. My z AIMu se ti ozveme zpět a odpovíme na všechny tvé dotazy. Mít rychlý a opravdu stabilní internet se vyplatí nejen během vichřice, ale také při hraní online her, sledování HD videa a dalších online aktivitách.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message