Proč přejít z Wifi na pevnou síť?

„Internet zase nefunguje. To je za tenhle měsíc už potřetí!“ Takové stížnosti zaznívají v domácnostech, které využívají nespolehlivé připojení přes Wi-Fi, až nepříjemně často. Pokud jste na tom podobně, je nejvyšší čas seznámit se s výhodami kabelu.

Když byla „wifina“ jediným řešením

Možná i vy patříte mezi ty, pro které bylo při zařizování internetu připojení přes Wi-Fi jedinou dostupnou možností. Před několika lety představovala tato technologie skutečně pro mnoho menších měst a domácností spásu. Kdo nechtěl neskutečně líný internet přes telefon, vzal zavděk bezdrátovému připojení a nabídce lokálního poskytovatele.

Na první pohled atraktivní Wi-Fi připojení má v praxi nedostatky a v kontextu dnešních možností přestává být nejen cenově výhodné, ale také praktické. Proč? Nároky na kvalitu, spolehlivost a rychlost internetu neustále rostou. Každý, kdo chce sledovat video ve vysokém rozlišení, streamovat, hrát online hry a bavit se online na maximum, na to přijde. Nemluvě o zástupu zařízení od tabletu po chytrou televizi, kterým se kvalitní internet také hodí.

Dostupnost a cena kabelového internetu vás mile překvapí

K připojení přes Wi-Fi nejste odsouzeni navěky. Naopak dává velký smysl ověřit si dostupnost kabelového připojení na adrese, kde chcete rychlý a stabilní internet. Po vyplnění ulice a města hned víte, jak jste na tom a jaká rychlost se k vám po kabelu dostane. Mnoho uživatelů ani netuší, že je pro ně kabel v dnešní době již k dispozici.

Váš „wifinář“ ze zcela pochopitelných důvodů bude tvrdit, že lepší nabídku než od něj nikde nedostanete. Nevěřte mu. Třebaže existují i kvalitní poskytovatelé Wi-Fi, stále se najde nezanedbatelné množství takových, kteří pouze přeprodávají jedno připojení desítkám dalších zákazníků. Výsledkem je sice nízká cena, ale opravdu špatné parametry. Jednu linku sdílíte s hromadou dalších uživatelů. Rychlost a stabilita kolísá zcela nepředvídatelně a bez ohledu na vaše potřeby. S kabelem nic takového zažívat nemusíte.

Proč a jak přejít na kabel?

Kvalitní kabelové připojení DSL s rychlostí až 200 Mbps nabízí AIM na 99 % území České republiky. Ve srovnání s Wi-Fi je pevný internet výrazně stabilnější a nezřídka rychlejší. Nemusíte mít obavy z výpadků kvůli rozmarům počasí a nedostatečné síly signálu kvůli překážkám v podobě stromů nebo například stavebních konstrukcí.

S vhodně zvoleným tarifem si užíváte bleskové načítání webových stránek, nízkou latenci pro hraní her a možnost využívat internetovou televizi. Datově náročné aktivity nejsou pro kabel sebemenším problémem. V případě zájmu stačí internet nezávazně poptat a nic dalšího nemusíte řešit. Rozloučit se jednou provždy s Wi-Fi připojením a ušetřit je totiž jednodušší, než si myslíte.

 

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message