Proč mladí lidé z Ústeckého kraje využívají internet nejméně z celé ČR?

Podle jednoho z průzkumů Českého statistického úřadu jsou na tom mladí lidé z Ústeckého kraje s využíváním informačních technologií nejhůře z celé České republiky. Je to skutečně pravda a jaké důvody za tím mohou být? Vydej se na vlastní průzkum a zlepš

Čísla rostou, ale pomalu

Využívání internetu jednotlivci v Ústeckém kraji v posledních letech významně roste. Ani to však nestačí na to, aby se severočeští „surfaři“ ve věku 16 až 29 let dotáhli na zbytek republiky. Internet aktivně využívá v Ústeckém kraji 85 % mladých lidí. Nejčastěji k prohlížení internetových stránek, vyhledávání informací, využívání sociálních sítí a nakupování na internetu.

Kde je zakopaný pes?

Překvapením v analýze úřadu je malý podíl hraní počítačových her. Stejně tak podle výsledků mnoho mladých lidí nevyužívá internet pro nahrávání multimediálních souborů a sledování online televize. To je samo o sobě dost zvláštní, protože právě tyto aktivity patří k těm, které přináší hromadu zábavy. Stačí se však zamyslet a důvod, proč Ústecký kraj v používání internetu zaostává, je na světě.

Hraní her, uploadování velkých souborů či sledování HD videa se neobejde bez stabilního a opravdu rychlého připojení. To je v některých místech kraje nedostatkovým zbožím. A tam, kde je připojení k dispozici, si za nejrychlejší tarify drtivá většina poskytovatelů nechá draze zaplatit. Nevýhodné nabídky připojení a našponované rozpočty mladých lidí rozvoji informačních technologií skutečně nepomáhají.

Pokud bydlíš v Ústeckém kraji a kvalita tvého připojení nesplňuje tvé představy o rychlém internetu, je čas na změnu. Je zbytečné bojovat s pomalým načítáním a připravovat se o radost v podobě hraní online her, streamování videa či zálohování velkých souborů do cloudu. Internet na doma může i v Ústeckém kraji splňovat nároky nejnáročnějších uživatelů.

Rychlý internet bez omezení pro Ústecký kraj

Při hledání rychlého připojení dává smysl zaměřit se v první řadě na optický internet a pevný internet. Přesně takový má pro Ústecký kraj v nabídce AIM. K dispozici jsou tarify s rychlostí až 400 Mbps. AIM ti nabízí cenově dostupné připojení na vlastní optické síti. Tam, kde sítě zatím nejsou, není nic ztraceno. Stále můžeš využít DSL tarify s rychlostí až 200 Mbps. Dobrou zprávou je, že připojení není datově omezeno. Neváhej ho využívat každý den na maximum. V případě zájmu o pořádně rychlý internet vyplň nezávaznou poptávku. Ozveme se ti zpět a doporučíme ti tarif, který pro tebe bude nejlepší. To by bylo, aby další průzkum nedopadl pro Ústecký kraj pozitivněji!

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message