Proč je Moravskoslezký kraj nejméně spokojen s připojením k internetu?

Pomalé načítání stránek, příliš dlouhá odezva pro hraní her, čas od času nějaký ten dlouhodobý výpadek. Mnoho uživatelů internetu Moravskoslezského kraje jejich připojení k internetu zrovna dvakrát netěší. Čím to přesně je a jak se tomu vyhnout?

Složitá cesta k rychlému internetu

AIM se uživatelů internetu v rámci velkého průzkumu ptal, co je na jejich současném připojení trápí nejvíce a jak jsou spokojeni s parametry připojení. Zatímco v některých krajích nemá připomínky více než polovina zákazníků, v Moravskoslezském kraji chválí připojení pouhých 15 % lidí. To je opravdu velmi nízké číslo.

Uživatelům nejvíce vadí nedostatečné rychlost a špatná stabilita připojení. Třebaže je v kraji poměrně dost způsobů, jak se připojit, ukazuje se, že příslib vysoké rychlosti přes WiFi není vše. WiFi má obecně problémy s rušením, terénem a špatným počasím. V mnoha případech je cestou ke stabilitě a spolehlivosti pevný internet. O změně však velká část uživatelů z Moravskoslezského kraje nechce slyšet a ty možná patříš mezi ně. Překážkou je představa technických složitostí a rozsáhlé byrokracie. Opak je však pravdou!

Přesedlej na drát

WiFi je jako technologie vhodná pro šíření internetového signálu například v rámci kanceláře či domácnosti. Snadno se připojíš z notebooku, tabletu, mobilu, herní konzole či chytré televize. Pro přenos signálu na větší vzdálenosti v rámci zastavěných oblastí se však začínají více projevovat nedostatky WiFi a výsledkem jsou již zmíněné výkyvy přenosových rychlostí, výpadky za špatného počasí a problémy se stabilitou, která je pro celou řadu online aktivit klíčová. Hráči počítačových her, streameři a YouTubeři zcela jistě potvrdí.

Pokud se rozhodneš přesedlat tzv. na drát, nečeká tě nic složitého. AIM nabízí připojení na vlastní optické síti a tam, kde síť zatím není k dispozici, máš na výběr z široké nabídky cenově dostupných DSL tarifů. Pevný internet od AIM je dostupný na 99 % uzemí ČR. DSL jako technologie využívá existující infrastrukturu telefonních rozvodů. Ty má většina domácností a s největší pravděpodobností přípojku najdeš i ty.

Bez omezení

Další obrovskou výhodou zmíněných tarifů je fakt, že nejsou datově omezeny. Je tedy pouze na tobě, kolik dat se rozhodneš stahovat a odesílat. Potřebuješ si stáhnout rychle video ve 4K rozlišení? Vyšla nová aktualizace hry, která má přes 2 GB? Chceš si pravidelně zálohovat celý pevný disk do cloudového úložiště? Se spolehlivým internetem od AIM nic z toho není sebemenší problém.

A jak se rozhodnout pro přechod? Jednoduše, stačí internet nezávazně poptat a AIM se ti ozve zpět s nabídkou tarifu, který ti bude maximálně vyhovovat.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message