Přidej se k hráčům z Jihočeského kraje! Jaký internet potřebuješ na hry?

Hraní a stahování online her patří k jedněm z nejoblíbenějších aktivit uživatelů internetu v Jihočeském kraji. Alespoň tak hovoří výsledky průzkumu, který AIM uspořádal s cílem zjistit, jak hráčům nabídnout to, co opravdu potřebují. Jaký internet je pro hráče ideální?

Vstupenka do světa online her

„Hraní her je pro děti. Hry jsou plné násilí a kazí charakter. Online tituly mají negativní vliv na lidskou psychiku a zdravotní stav.“ Takových názorů je plný internet, třebaže aktuální studie hovoří o pravém opaku. Moderní hry jsou zábavou i pro dospělé. Zlepšují reflexy i znalosti cizího jazyka. Některé tituly nabízí opravdu atraktivní příběh, který nemá daleko k filmu. Jsou velmi realistické a zábavné. Pokud tedy něco platí, tak je to rčení „Všeho s mírou.“

Pokud chceš i ty vstoupit do světa takových her jako League of Legends, World of Tanks, Overwatch či PlayerUnknown's Battlegrounds, neobejdeš se bez výkonného stroje a kvalitního připojení k internetu. Bez těchto dvou věcí se připravuješ o propracované detaily a možnost hrát online proti hráčům z celého světa. Jaké parametry internetové připojení jsou pro tebe důležité?

Rychlost není vše

Rychlost downloadu není pro hraní online her tak důležitá, jak si mnoho uživatelů myslí. Během hraní nedochází k velkým datovým přenosům. Svižné stahování je tak důležité především pro situace, kdy vyjde nová aktualizace a ty nechceš čekat. Stejně tak se rychlý download hodí pro stahování nově vydaných her. Instalační balíky mají až několik gigabajtů, které bys s pomalým připojením stahoval opravdu dlouho. Klíčovým parametrem pro hraní je stabilita připojení.

Jihočeský kraj si zaslouží nízký ping

Ping představuje ve zkratce odezvu internetu. Reprezentuje rychlosti internetového spojení mezi síťovými rozhraními v rámci počítačové sítě. Jinými slovy hovoří o tom, jak rychlé a kvalitní spojení je mezi tvým počítačem a herním serverem. Ping se uvádí v milisekundách, přičemž ideální rozmezí pro hraní her je 0 až 50 ms. A proč je ping tak důležitý?

Představ si, že hraješ akční střílečku. Kliknutím myši vystřelíš a hernímu serveru trvá 50 ms, než tvou akci registruje. Během této doby může udělat to stejné tvůj protihráč. Pokud vystřelíte ve stejný okamžik a protihráč má nižší ping, tak tě jeho kulka zasáhne dříve. A to pochopitelně není fér. Hrát na internetovém připojení s vysokým pingem (přes 100 ms) je velkou konkurenční nevýhodou a důvodem, proč se ti při hraní nebude dařit.

Ping nesmí výrazně kolísat

Ping nepřekvapivě ovlivňuje tvůj poskytovatel internetového připojení. Pokud hledáš stabilní internet v Jihočeském kraji s rychlou odezvou, jsou pro tebe trefou do černého internetové tarify AIM. Podívej se na nabídku a užívej si hraní online her bez omezení.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message