Pozor! Zjistěte, proč se vám ultralevný internet zpravidla pořádně prodraží

Oblíbené přísloví „Není všechno zlato, co se třpytí.“ varuje před vším, co působí na první pohled lákavě. V případě internetu je vhodné si tato slova vzít k srdci dvojnásob. Tedy za předpokladu, že chcete mít rychlé a spolehlivé připojení, které vás nezklame. Víte proč?

Není internet jako internet

 

Chtít ušetřit na službách a zbytečně neplatit víc, než ve skutečnosti musíte, není nic špatného. Bohužel v případě internetového připojení i televizi musíte počítat s tím, že až podezřele nízkou cenu nezřídka doprovází špatná kvalita. Jinými slovy není internet jako internet. Je třeba si hlídat nejen poplatky, ale také spolehlivost.

 

Na trhu existuje celá řada malých poskytovatelů WiFi připojení, kteří vám za částku kolem 200 až 300 Kč měsíčně naslibují vše od bleskové rychlosti až po nonstop servis. Typicky se jedná o podnikavé sousedy, amatérské ajťáky či drobné živnostníky. Ve skutečnosti přeprodávají jedno připojení jiné firmy a víc neřeší. V horším případě nepodepisujete ani smlouvu garantující kvalitu služby a její cenu. Tento přístup je nepřekvapivě velmi nezodpovědný a nemá daleko k podvodu.

 

Výpadky na denním pořádku?

 

Zkušenosti zákazníků s poskytovateli, kteří prodávají ultralevné připojení, bývají podobné. Na začátku vše funguje, později se objeví první výpadky a za nějaký čas jste nedobrovolně offline prakticky každý den. Pracujete-li přes internet, rychle pochopíte, že se vám laciné připojení začíná za těchto podmínek pořádně prodražovat.

 

Jakmile se rozhodnete situaci řešit a stěžujete si, tak poskytovatel na vás nemá čas a náladu. Jak je to možné? Jeho cenová politika mu neumožňuje poskytovat kvalitní servis. Reklamace v lepším případě řeší s velkým časovým odstupem, v tom horším je zcela ignoruje.

 

Zkušenost Petr Č.

Pracuji jako účetní a se svými zákazníky komunikuji přes internet. S příchodem manželčina důchodu jsme začali trávit čím dál tím více času na naší chalupě nedaleko Mladé Boleslavi. Byl jsem tedy nucen nechat si zavést internet i sem. Měl jsem za to, že je internet jako internet a jediným rozhodujícím parametrem je cena. Kývl jsem proto na nabídku místního poskytovatele, že mne za necelé dvě stovky měsíčně připojí přes WIFI. Nepotřeboval jsem nijak zvlášť velkou rychlost připojení, problém byl v tom, že internet neustále vypadával. Nemohl jsem vzdáleně přistupovat do účetnictví klientů a pracovat. Situace se zhoršovala, někdy jsem se celý den nepřipojil. Klienti pak volali - proč nereaguji na jejich urgentní email. Poskytovatel na mé stížnosti odpovídal, že: “se na tom pracuje”, nakonec mi přestal brát telefony. Došla mi trpělivost, navštívil jsem poskytovatele osobně. Po vypjaté výměně názorů mi přiznal, že mu kvůli rostoucí ekonomice odešli dva ze tří servisních pracovníků jinam za vyšším platem. Třetí pracovník nestíhá a při daných cenách internetu si provozovatel nemůže dovolit najmout nové, aby síť, která je v rozkladu, udržovali.

 

Když naladíte na kvalitu

 

Nechat se mučit výpadky nedává smysl. Za stále velmi výhodnou cenu získáte spolehlivý kabel od AIM. Rozdílu v rychlosti, stabilitě a zákaznické podpoře si všimnete okamžitě. Připojení nezávazně poptejte a přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za vás.

 

Rozhodnout se pro AIM je dobrým nápadem nejen kvůli surfování, ale také kvůli internetové televizi. Malý poskytovatel vám možná nabídce více programů, ale v nízkém rozlišení. Nemluvě o tom, že pro přenos využívá WiFi a mnoho kanálů z nabídky nestojí ani za řeč.

 

Ukázkovým příkladem jsou nabídky chlubící se 80 a více kanály za bezkonkurenční ceny. Při sledování přepínáte mezi teleshoppingovými reklamami, nezajímavými dokumenty, starými filmy a záběry z online kamer. Jako divák budete mít slíbený počet kanálů, ale nezanedbatelné množství z nich bude pro zábavu nepoužitelné a vy je budete přeskakovat. Jinými slovy počet programů rozhodně nevypovídá o kvalitě obsahu. AIM nabízí internetovou televizi Kuki bez závazku s atraktivní programovou skladbou a s mnoha pokročilými funkcemi. Výhodou je možnost vybrat si kanály přesně dle vašich preferencí a potřeb. Milujete hudbu? Zajímáte se o dění ve světě? Chcete se zasmát? Láká vás napětí? Kuki vás ani v jednom z těchto případů nezklame.

 

Rozhodovat by neměla jen cena

 

Chcete se vyhnout komplikacím s připojením? Při výběru poskytovatele internetu se nerozhodujte čistě podle ceny, ale také na základě kvality služeb, zkušeností a velikosti firmy. Uvidíte, že se to skutečně vyplatí.

 

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message