Potřebuješ internet pro práci i zábavu? Na tohle si dej pozor!

Představit si běžný den bez internetu je v dnešní době už hodně složité. Liší se nějakým způsobem připojení vhodné pro práci od toho, se kterým si užiješ nejvíce online zábavy bez čekání? Podívej se, na co si při výběru či změně poskytovatele dát pozor.

Od e-mailové komunikace k online filmům

„K čemu využíváš internet?“ Přesně takovou otázku mimo jiné položil AIM v průzkumu uživatelům internetu z Pardubického kraje. Výsledky jsou opravdu zajímavé a ukazují, že internet je skutečně běžnou součástí dne od rána do noci. Rozložení času mezi sociální sítě, film a hudbu, sdílení, šetření a další aktivity je až překvapivě vyrovnané. Na prvním místě je komunikace, pod kterou patří nejen pracovní e-maily, ale také například Skypování s přáteli.

AIM se v průzkumu stejných uživatelů zeptal také na to, co jim nevyhovuje na internetu od jejich současného poskytovatele. Zde již s velkým náskokem vyhrála nedostatečné stabilita připojení, což je vzhledem k vysoké oblibě komunikace a multimédií velmi špatná kombinace. U obyčejného brouzdání internetem je občasné kolísání rychlosti mnohem menší problém, než když stahuješ videa a potřebuješ něco rychle pracovně vyřešit.

Internetové připojení podle tvých potřeb

Zkus si i ty položit otázku, jakým způsobem internet využíváš. Podle toho, co na něm děláš nejčastěji, si pak vybírej tarif. AIM ti nabízí stabilní internetové připojení po celé ČR. Internetové tarify s rychlostí až 400 Mbps budou vyhovovat náročným zákazníkům. Ti, kteří potřebují nahrávat velké množství dat na internet, preferují upload. Pokud naopak potřebuješ více stahovat, není to problém. Stačí říct a AIM ti tarify na optické síti nastaví tak, aby byla větší rychlost vyhrazena pro download.

Tam, kde nejsou sítě AIM, můžeš využít některý z DSL tarifů. Také u těchto tarifů na tobě bude stát rozhodnutí, jakou rychlost si vybrat. Pokud netušíš, nech si poradit. Při rozhodování pouze nezapomínej na to, že internetové připojení může v jeden okamžik využívat více tvých zařízení. Prakticky v každé domácnosti je vedle počítače také notebook, tablet a zástup chytrých mobilů. Všechna tato zařízení internet potřebují.

Když chceš rychlost

Obrovskou výhodou u internetových tarifů AIM je možnost měnit jejich nastavení. Jak to v praxi funguje? Jakmile náhodou zjistiš, že ti vybraná rychlost internetu přeci jen nestačí, navýšíš si ji. Za dalších 100 Mbps zaplatíš pouhých 100 Kč měsíčně navíc k ceníkové ceně tarifu. To se bez diskuze vyplatí a alespoň můžeš snadno porovnat rozdíl při různých online aktivitách.

Nepřizpůsobuj se internetu

Avizovaných 100 Mbps bude skvěle znát při stahování velkých souborů a sledování online videa. Internetové připojení by se mělo přizpůsobit tvým požadavkům bez ohledu na to, zdali potřebuješ zrovna pracovat, nebo se chceš bavit a jen tak relaxovat.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message