Pomalý internet v Libereckém kraji? Podívej se na rady, jak ho zrychlit!

Pomalé načítání stránek, zdlouhavé stahování souborů a neustálé čekání na to, až se něco stane. Také už tě nebaví ztrácet čas s pomalým připojením k internetu? Je tady pro tebe několik rad, jak ho zrychlit.

Nejlínější internet

Různé průzkumy a měření dochází k znepokojivým výsledkům. Liberecký kraj má průměrně nejpomalejší WiFi internetové připojení v celé České republice. AIM uspořádal průzkum s cílem zjistit, jak jsou lidé spokojení s jejich aktuálním poskytovatelem internetu. K největším nedostatkům patří nejen rychlost, ale taká stabilita. Pokud i ty bojuješ s nedostatečnými parametry připojení, budou se ti hodit následující tipy.

Správně nastav zařízení

Pomalé připojení přímo od poskytovatele je jedna věc. Druhou je nastavení zařízení, ze kterého se připojuješ. Načítání webových stránek zpomaluje zastaralá verze prohlížeče a nainstalovaná rozšíření. Stejně tak může na pozadí probíhat aktualizace či stahování souborů. Internet si zrychlíš, když veškeré nepotřebné procesy vypneš a aktualizace naplánuješ na noční hodiny, kdy zařízení nepotřebuješ používat. Přenos dat může zpomalovat také špatně nastavený firewall. Zkontroluj konfiguraci a sleduj, zdali se změna projeví na rychlosti připojení.

Péče o domácí WiFi síť a router

Častým zdrojem komplikací je samotná domácí WiFi síť a router. Je stabilita signálu nízká? Vypadává připojení? V oblastech s velkým množstvím WiFi sítí je třeba dávat si pozor. Signál WiFi ruší nejen ostatní sítě, ale také mikrovlnky, Bluetooth nebo domácí chůvičky. Ve většině případů stačí změnit kanál. Vhodným tipem je také přechod na doposud nepříliš zarušené 5 GHz pásmo. Modernější routery jsou duální, tedy jsou schopné fungovat v pásmu 2,4 GHz i 5 GHz.

Místo, kam se v případě pomalého internetu určitě podívat, je konfigurace routeru. Není nastavena maximální rychlost připojení? Neomezuje router některé typy provozu? Proklikej nabídku a zkontroluj všechny položky. Pokud máš router několik let, vyplatí se zamyslet nad tím, zdali se s ním nerozloučit. Starší modely zpravidla nenabízí takové zabezpečení, funkce a přenosové rychlosti.

Změna poskytovatele je brnkačka

Dlouhodobá nespokojenost s pomalým připojením k internetu by měla být důvodem pro změnu poskytovatele. Nechceš nic řešit? Jediné, co musíš udělat, je internet nezávazně poptat prostřednictvím jednoduchého formuláře.

AIM poskytuje stabilní internetové připojení po celé ČR. Připraveny jsou internetové tarify s rychlostí až 400 Mbps. Kromě připojení na vlastní optickou síť jsou v nabídce také cenově atraktivní DSL tarify bez datových omezení. Užívat si svižný internet za skvělou cenu můžeš i v Libereckém kraji.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message