Odhal 3 věci, které zpomalují tvoje internetové připojení

Trápíš se stejně jako mnoho dalších lidí ve Zlínské kraji s pomalým připojením k internetu? Odhal trojici věcí, které mají na rychlost připojení bezprostřední vliv a začni surfovat opět na plné otáčky.

Pomalý internet je špatný zvyk

AIM uspořádal mezi uživateli internetu ze Zlínského kraje obsáhlý průzkum, ve kterém se mimo jiné ptal na to, jaké hlavní nedostatky trápí lidi na jejich stávajícím připojení k internetu. Výsledky jsou velmi zajímavé a mají jednoho společného jmenovatele. Rychlost! Respektive její nedostatek, který komplikuje nejen stahování velkých souborů, ale také sledování online videa ve vysokém rozlišení, hraní her a další online aktivity. Pokud si chceš připojení zrychlit, určitě čti dál!

1. Aplikace na pozadí

Instaluješ různé aplikace, které potřebují přístup k internetu. Necháváš je zapnuté na pozadí? Možná ano a ani o tom nevíš. Než začneš řešit pomalou rychlost připojení, zkontroluj si, jaké všechny aplikace běží na pozadí tvého zařízení. Problém se netýká pouze stolních počítačů, ale také tabletů a mobilů. Nainstalované aplikace ukousávají z kapacity, mohou se zdlouhavě aktualizovat a celkově přenášet velké datové objemy. Když vypneš ty nepotřebné, měl bys okamžitě poznat rozdíl.

2. Příliš vysoká agregace

Agregace je velmi podstatný parametr internetového připojení, který uvádí, s kolika uživateli linku (vyhrazenou rychlost) sdílíš. Nejlepší bude vše vysvětlit na příkladu. Agregace se uvádí jako poměr. Pokud máš připojení s rychlostí až 100 Mbps a agregaci 1:10, můžeš v jednu chvíli surfovat rychlostí 100 Mbps a ve špičce ti bude přidělan pouhá desetina, tedy 10 Mbps. To je znatelný rozdíl, se kterým je třeba počítat. Agregace do 1:20 je poměrně běžná, nicméně někteří menší poskytovatelé internetu mohou mít agregaci až 1:50. Není to zrovna tvůj případ?

3. Špatný typ připojení

Technologie připojení ovlivňuje stabilitu a maximální přenosovu rychlost. Nejlépe je na tom optická síť, následně pevný internet (DSL) a až pak WiFi s mobilním internetem. Bezdrátový internet může v některých případech trpět na špatné počasí a rušení. AIM si tento problém uvědomuje, a proto vedle připojení na vlastní optické síti nabízí také spolehlivé DSL tarify s rychlostí až 200 Mbps. Tyto tarify jsou zcela bez omezení a jsou dostupné na 99 % území České republiky.

Na rychlý internet si zvykneš rychle

Trápit se s pomalým připojením a čekáním na to, až se ti něco stáhne, nikam nevede. Neodkládej přechod k rychlejšímu poskytovateli a objev spolehlivý tarif, který bude tzv. šlapat. Jak? Velmi snadno! Stačí internet nezávazně poptat a AIM se ti ozve zpět s nabídkou tarifu. A když budeš mít zájem, k rychlému internetu můžeš rovnou získat televizi Kuki s 60 TV kanály plnými zábavy.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message