Není Wi-Fi jako Wi-Fi

Už jste se také setkali s názorem, že kabelům pro internetové připojení odzvonilo, že jen překážejí a budoucnost patří Wi-Fi? V tom případě pozor! Tenhle názor totiž tak nějak míchá hrušky s jablky.

Nelámejte hůl nad kabelem

Výše zmíněné tvrzení možná svědčí i o tom, že ten, kdo se tímto způsobem nechal slyšet, buď jen papouškuje něco, co slyšel nebo kdesi četl, případně nemá v celé věci jasno. Jistě Wi-Fi má své nesporné přednosti a stává se nezbytnou součástí našeho života, ovšem lámat hůl nad kabelem, to je samozřejmě nesmysl. Je třeba rozlišovat technologii poskytovatele (Wif-fi, kabel, optické vlákno, satelit…) a technologii pro domácí síť. I když máte kabelové připojení, můžete se totiž doma připojit přes Wi-Fi. Kabel stačí zastrčit pouze do Wi-Fi routeru a nastavit síť.

Kabelový internet je zárukou spolehlivosti

Určitě je pro vás, stejně jako pro všechny ostatní uživatele, na prvním místě kvalita a vysoká rychlost připojení. Tu dokáže zaručit právě kabelové připojení, u kterého nedochází jako u Wi-Fi k rušení, výpadkům nebo oslabení přenášeného signálu kvůli vlivům počasí, překážkám v cestě signálu nebo rušení od uživatelů v sousedství. V zásadě se totiž jedná o to, že pokud je signál do domácnosti přiveden prostřednictvím kabelu, nedochází prakticky k žádnému výraznějšímu kolísání rychlosti. AIM tarify jdou s dobou a přizpůsobují se aktuálním požadavkům na stahování dat (downloadu) i jejich odesílání (uploadu), navíc ze velmi zajímavé ceny. Pokud máte už delší dobu stejné připojení a jste s ním spokojeni, měli byste se přesto občas porozhlédnout, co je ve světě internetových poskytovatelů nového. Neplatíte příliš mnoho nebo máte připojení, které už nesnese srovnání s konkurencí? Raději se přesvědčte.

Domácí Wi-Fi síť z kabelového připojení

Pokud se pohybujete mimo domov, oceníte připojení k veřejné Wi-Fi síti, ale sami určitě dobře víte, že to vždy není úplně optimální. Doma však chcete mít jen to nejlepší. Samozřejmě nemusíte v domácnosti připojovat kabel do mobilu nebo notebooku. Jak již bylo řečeno, využijete jednoduše vlastní Wi-Fi, kterou si nastavíte podle svých představ. Ovšem jako zdroj kvalitního signálu poslouží kabelové připojení. Můžete situaci brát tak, že kabelový internet je prostě pro vás zdířka ve zdi, do níž zapojíte například stacionární zařízení (PC, televizor, router). Router umožňuje využívání vlastní vytvořené Wi-Fi sítě. Pokud se chcete kabelům úplně vyhnout nebo by působily rušivě, připojíte jednoduše veškerá zařízení prostřednictvím Wi-Fi a je problém vyřešen.

Rozdíl je značný

Pokud používá někdo Wi-Fi signál přímo od poskytovatele z nějaké vzdálené antény na kopci, může mít problémy se stabilitou a sílou signálu. Na přenos do větší vzdálenosti působí mnoho vlivů. To je u kabelového přenosu vyloučeno a přitom můžete ve své domácnosti (a podle výkonnosti routeru nebo při použití více routerů současně) dosáhnout dokonalého pokrytí s příkladně silným signálem.

Shrnuto a podtrženo, i s kabelem můžete doma fungovat bezdrátově.

 

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message