Messi nabíhá zleva, střílí a... g... ó

Sledování dobrého fotbalového zápasu je radost, ovšem provázená neustále napjatými nervy. Promarněné šance, záchrany na poslední chvíli nebo zázračné úspěšné střely na bránu – to vše donutí fanouška vstát z křesla a řvát radostí či křičet vzteky. Představte si situaci, kdy sledujete silně napínavý zápas a každou minutu vám někdo na 20 vteřin zaváže oči i zakryje uši. Vyvolává ve vás taková představa hněv? Pro ty, kteří zvolí pomalé připojení k internetu, bývá podobná situace běžnou záležitostí. 

Jeden zápas, dva zážitky

Porovnejme si dva nadšené fandy, sousedy, z nichž jeden se připojuje rychlostí 1 Mbps a druhý rychlostí 20 Mbps. Stejně jako všechno ostatní putující k vám přes internet i fotbalový přenos vyžaduje stažení určitého počtu dat. V průměru 1 minuta televizního přenosu v HD sežere asi 12,5 MB. Určitě se shodneme na tom, že minimálním požadavkem pro správné vychutnání zápasu je, aby se neustále netrhal a nepřerušoval. 

Rychlostní rezerva se vyplatí

V tom má ale náš soused s 1 Mbps internetem smůlu. 12,5 MB se přenese při této rychlosti za přibližně 100 sekund, takže plynulost přenosu bude přerušována často a na dlouho. I ti nejotrlejší diváci budou mít pak potíže, aby při záchvatech vzteku nevyhodili z okna televizi nebo rovnou sebe. Nejnižší rychlosti, při kterých přenos probíhá relativně plynule. jsou mezi 2 Mbps a 3 Mbps, ovšem vyplatí se mít mnohem větší rychlostní rezervu pro případy, kdy se například k síti připojuje více zařízení naráz. A tak zatímco u fandy z 1 Mbps probíhá zbytečné drama, ten s rychlostí 20 Mbps si užívá nerušeného sledování krásné hry, třeba rovnou přes chytrou televizi KUKI HD. 

Televize teď a kdykoliv jindy

Nechejte se vyburcovat výsledkem fotbalového zápasu raději než neustálým pohledem na nahrávající se obrazovku, která sotva chytá digitální dech. Jestli se pravidelně z vedlejšího bytu ozývá oslava gólu 10 minut dříve, než se zobrazí na vašem zařízení, je na čase uvažovat o změně připojení. My vám poskytneme spolehlivý, příkladně rychlý a v neposlední řadě cenově výhodný internet, který vás vrátí do hry!

 

 

 

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message