Máš skvělý nápad? Přidejte se ke startupistům z Moravskoslezského kraje!

Moravskoslezský kraj nabízí ideální podmínky pro všechny, kteří mají chuť a ambice proniknout do světa startupů. Nosíš-li v hlavě unikátní nápad, podívej se na několik praktických tipů, jak začít pracovat na jeho realizaci.

Startupy mění svět

Uber, Airbnb či Snapchat. To vše jsou startupy, které mění zaběhlé koleje a sbírají jeden úspěch za druhým. Spojují je skromné začátky, obrovský objem odvedené práce a houževnatost zakladatelů. Pochopitelně ne každý, kdo se rozhodne spustit startup a podnikat, je úspěšný. To ale neznamená, že právě ty nedokážeš zaujmout stovky tisíc uživatelů a celou řadu investorů se zájmem podpořit tvůj projekt. Jednoduše to musíš zkusit! Dokud neuděláš první krok, nikdy nezjistíš, zda-li se zrovna v tvé hlavě nenarodil celosvětově úspěšný startup.

Moravskoslezský kraj přeje odvážným

Důkazem toho, že začít lze odkudkoliv na světě, je aktuální startupová scéna v Moravskoslezském kraji. Nejucelenějším akceleračním programem v kraji je Green Light. Za čtyři roky jeho existence se do něj přihlásilo více než 200 atraktivních projektů. Více než 50 z nich mělo možnost zúčastnist se čtvrtletního programu plného workshopů a mentoringu. Akcelerátor vytváří perfektní podmínky pro rozvoj nápadu, ověření myšlenky, publicitu a možnost zafinancování projektu. Přihlášením získáš individuální péči a hodnotnou zpětnou vazbu. Že jsi na vše zatím sám? Ani to není problém. Green Light pomáhá s hledáním motivovaných členů tvého budoucího týmu.

Když chceš spustit startup

Jakmile se rozhodneš pustit do startupu, neobejdeš se bez spolehlivého a opravdu rychlého internetu. Právě ten ti umožní být se členy týmu v neustálém kontaktu. Stejně tak pro tebe bude snažší online projekt upravovat a rozvíjet. Byla by opravdu velká škoda, kdyby pro tebe bylo pomalé připojení překážkou ve vývoji. Svižný internet využiješ například při nahrávání velkých souborů do projektových aplikací, streamování a skupinových videohovorech na Skypu.

Se skvělou nabídkou internetových tarifů ušitých na míru všem startupistům přichází do Moravskoslezského kraje AIM. Ten má připojení na vlastní optické síti. Tam, kde není optika k dispozici, jsou dostupné DSL tarify s rychlostí až 200 Mbps za skvělé ceny. V případě zájmu stačí internet nezávazně poptat. Ozveme se ti zpět a doporučíme ti tarif, který pro tebe bude nejlepší. Nic dalšího nemusíš řešit. Samozřejmostí je zákaznická podpora dostupná denně. Přidat se ke startupistům ještě nikdy nebylo tak jednoduché.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message