Máš dostatečně rychlý internet na streamování videa?

Streamování videa ve vysokém rozlišení patří k jedněm z datově nejnáročnějších aktivit. To může být v kombinaci s pomalým připojením, které si mnoho lidí v Královehradeckém kraji platí, velký problém. Naštěstí je tady pro tebe řešení!

Streamování není chvilková záležitost

Mezi nejoblíbenější online aktivity patří komunikace, využívání sociálních sítí, sledování videí a poslech hudby. V posledních několika letech roste popularita také streamování. Jedná se o souvislý přenosu audiovizuálního obsahu mezi zdrojem a koncovým uživatelem, tedy například živého záznamu z tvé webkamery na YouTube. Vzhledem k rozvoji sociálních sítí lze předpokládat, že streamování se stane zcela běžnou záležitostí.

Chceš streamovat ve vysoké kvalitě? Neobejdeš se bez kvalitního záznamového zařízení a internetu s rychlým uploadem. AIM uspořádal mezi uživateli internetu z Královehradeckého kraje průzkum, aby zjistitl, co jim nevyhovuje na službách stávajících poskytovatelů. Jedním z hlavních problémů je rychlost a stabilita připojení. Dvě základní věci pro streamování! To rozhodně není moc zpráva, pokud chceš začít streamovat na úrovni. Než hodíš flintu do žita, podívej se na minimální požadavky.

Doporučení z praxe

Minimální doporučená rychlost odesílání dat se liší dle streamovací platformy a požadované kvality. Obecně by připojení mělo stabilně nabízet upload alespoň 3 Mbps. I když se to nezdá moc, mnoho poskytovatelů v Královehradeckém kraji s tím má problém. Velmi důležité je v tomto případě slovíčko stabilní. Stream zpravidla trvá déle než pár minut, a proto by rychlost a odezva připojení neměla znatelněji kolísat. V opačném případě existuje riziko poklesu rozlišení a celkové kvality přenosu.

Pro streamování na úrovni

Chceš bavit tisíce diváků na internetu? Budeš potřebovat internetové připojení, na které se můžeš vždy spolehnout. Čistě z technického hlediska lze s ohledem na stabilitu doporučit připojení na optické síti, případně DSL tarify. AIM nejen streamerům nabízí internetové tarify s rychlostí až 400 Mbps. Velkou výhodou optiky je možnost nastavit si vlastní preference mezi downloadem a uploadem. Rychlost připojení lze rozdělit a nastavit tak, aby vyhovovala tvým požadavkům. Jinými slovy máš možnost rozdělit až 400 Mbps mezi upload a download. Základní nastavení je rovnoměrné.

Proč začít streamovat?

Streamování je budoucností internetové zábavy, se kterou je třeba už v dnešní době 100% počítat. Je pouze na tobě, jak často a co se rozhodneš vysílat. Může se jednat o hraní her, webináře či umělecké vystoupení. Rozhodnutí je na tobě a nedostatečné parametry internetového připojení by ti rozhodně neměly stát v cestě.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message