Když vám chumelenice ruší signál Wi-Fi

Jste zvyklí na to, že vám Wi-Fi internet v průběhu zimy často vypadává, případně rovnou nefunguje? Objevte jednoduché řešení! Zjistíte, že užívat si rychlý a spolehlivý internet můžete za každého počasí. Je totiž nejvyšší čas zvyknout si na opravdu kvalitní připojení.

Má počasí vliv na Wi-Fi internet?

I když to na první pohled nemusí být patrné, špatné počasí má skutečně negativní vliv na sílu a spolehlivost signálu Wi-Fi. Jak je to možné? Základním předpokladem pro bezproblémové fungování Wi-Fi internetu a příjem signálu je ničím nerušená viditelnost na vysílač. Jakákoli překážka na cestě mezi anténou a vaším zařízením způsobuje komplikace.

Jinými slovy pro optimální přenos signálu je nutné zajistit, aby vzdálenost přenosu byla co nejkratší. Zároveň je vhodné odstranit co největší množství překážek, což v praxi dost dobře nejde. To zcela jistě potvrdí každý, kdo kdy měl bezdrátový internet. Signálu se do cesty pletou budovy, billboardy, větve stromů a v neposlední řadě také počasí.

Anténa pod sněhem? A je po rychlosti!

Je náhoda, že během bouřek a sněhových vánic není na Wi-Fi připojení spoleh? Kdepak! Průtrž mračen je pro signál nemalou překážkou, o sněhu ani nemluvě. Napadaný prašan blokuje směrové antény. Výsledkem jsou výpadky, kolísání rychlosti a líné připojení, které byste nepřáli ani nepříteli. Řešením není čekat na oblevu, ale rozhodnout se pro jinou technologii. Jakou?

Kabel je jistota, kterou si zamilujete

Nevýhody a slabiny Wi-Fi s přehledem řeší kabelový internet. Bez ohledu na počasí funguje spolehlivě a rychle. Užívejte si svižné stahování během vánice, streamujte za doprovodu nočního lijáku, uploadujte fotky do cloudu navzdory krupobití. Počasí nemá na kabelové připojení vliv. Kabel zapojíte doma do svého vlastního Wi-Fi routeru a je vyřešeno. Nemusíte se spoléhat na anténu někde za kopcem.

Že zrovna u vás doma tento způsob připojení není k dispozici? Dost možná to není pravda. AIM pokrývá přes 99 % území České republiky, proto si neváhejte zjistit dostupnost pro svou adresu. Zadáte ulici a během chvilky víte, jak jste na tom. Přechod od nespolehlivého poskytovatele vyřešíme za vás. Zapomeňte na bezdrátové připojení na dálku, spolehlivý internet máte nyní na dosah!

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message