Kdy a proč je důležitá rychlost uploadu?

Jedním z často přehlížených parametrů při výběru internetového připojení je rychlost uploadu. Podívej se, kdy a proč je rychlost odesílání dat pro uživatele důležitá. Kvalitní připojení není pouze o rychlém stahování.

Upload je čím dál důležitější

Technologie se neustále rozvíjí a s nimi přichází také nové požadavky na internetové připojení. Pro prohlížení internetových stránek, sledování online videa a stahování souborů je opravdu klíčový download. U celé řady aktivit je však podstatná také rychlost uploadu, tedy odesílání dat.

Mezi aktuální požadavky moderních uživatelů patří komfortní zálohování osobních dat do cloudu. Čím dál méně lidí si dokumenty, fotografie a další soubory nechává na pevném disku. Je mnohem praktičtější a bezpečnější mít je v cloudu, kde jsou k dispozici bez ohledu na to, z jakého přístroje a místa se zrovna připojuješ. Zálohování je spojeno s pravidelným odesíláním dat ze zařízení do cloudového úložiště. Čím rychlejší je upload, tím svižnější je zálohování.

Jak na rychlé nahrávání videa na YouTube?

Není velkým překvapením, že rychlost uploadu ovlivňuje také čas potřebný k nahrání videa na YouTube. To se s nevyhovujícím připojením může velmi nepříjemně protáhnout. Rychlé internetové připojení ocení nejen aktivní YouTubeři, ale prakticky každý, kdo potřebuje čas od času někam nahrát nebo streamovat video.

Sociální sítě ti dnes umožňují velmi snadno spustit živý přenos ve vysokém rozlišení. Pokud si přeješ, aby divák dostal maximálně kvalitní obraz a zvuk, bez internetového připojení s rychlým uploadem se neobejdeš. To stejné platí u oblíbeného streamování her. Pro vysílání videa ve Full HD rozlišení by měl upload nabízet minimální rychlost kolem 4 až 5 Mbps. Aby nedocházelo ke zbytečným výpadkům, mělo by připojení být stabilní.

Když chceš Skypovat bez komplikací

Kvalitní upload je předpokladem bezproblémové hlasové a video komunikace, během které je odesíláno nemalé množství dat. Videohovory přes Skype ve více lidech představují pohodlný způsob, jak se domluvit. Proč je tedy kazit sekaným obrazem a robotickým hlasem, kterému není ani trošku rozumět.

Upload si zkontroluj

Základní popis běžného tarifu internetového připojení zpravidla staví na první místo rychlost downloadu. Neváhej si však zkontrolovat i upload. AIM tě u každého tarifu přehledně informuje o rychlosti stahování a odesílání dat. U tarifů optického internetu máš dokonce možnost ovlivnit parametry připojení podle toho, zdali preferuješ download, nebo je pro tebe naopak důležitější upload. Jinými slovy máš u internetového tarifu s rychlostí až 400 Mbps možnost vybrat si mezi nastavením 200/200 Mbps, 320/80 Mbps a 80/320 Mbps. To je skvělá výhoda. Rozhodnutí je pouze na tobě.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message