Jaký typ internetového připojení je nejspolehlivější?

Dle průzkumu AIM v mnoha oblastech České republiky bojují uživatelé se spolehlivostí internetu, který jim jejich aktuální poskytovatel připojení poskytuje. Jihočeský kraj bohužel není výjimkou, a proto je nejvyšší čas podívat se na opravdu spolehlivé typy připojení.

Rychlý, ale nespolehlivý…

Mít rychlé připojení k internetu je jedním slovem super. Načítání internetových stránek je svižné, stejně tak člověk nemusí čekat na to, až se mu do počítače stáhne film ve vysokém rozlišení. Rychlost je však pouze jedním z dlouhé řady parametrů, které by internetové připojení mělo splňovat. Tím možná ještě podstatnějším je spolehlivost. Na co ti je rychlý internet, když často nefunguje? Cestou k internetu, za který můžeš dát ruku do ohně, je výběr správné technologie připojení.

WiFi nezřídka vyžaduje trpělivost

Bezdrátový WiFi internet má mnoho výhod. Na prvním místě je uživatelský komfort. Pokud je signál dostatečně silný, můžeš se s používaným zařízením od tabletu přes notebook až po mobil volně pohybovat po celé domácnosti a nejen to. Signál budeš mít pravděpodobně i na zahradě. Slabou stránkou WiFi je stabilita. Co ji může narušit?

WiFi a špatné počasí

Počasí má vliv na bezdrátové připojení. To je fakt, se kterým musíš počítat. Stačí, aby začalo hustě pršet. O sněhu ani nemluvě. Česká republika si dnů bez mráčku příliš neužije, a proto má smysl položit si otázku, zdali je WiFi opravdu vhodnou technologií, pokud chceš mít jistotu stabilního přístupu k internetu.

Co se připojit přes mobil?

Nejnovější nabídky mobilních operátorů lákají k využívání mobilního internetu. Ten dokáže nabídnout opravdu zajímavou rychlost, ale se stabilitou na tom také není zrovna dvakrát nejlépe. Důvod je prostý. I přes vysoké pokrytí stále existují místa, kde je signál mobilního internetu nedostačující, případně zcela chybí. Zpravidla se jedná o interiéry budov. Další vadou na kráse jsou přísné datové limity. Za data navíc si jako uživatel výrazně připlatíš.

Připojení přes drát pro tvůj klid

Nedostatky WiFi si uvědomuje i AIM, a proto ti nabízí připojení na vlastní optické síti. Právě optika patří k těm vůbec nejrychlejším a nejspolehlivějším technologiím, kterým patří budoucnost. Tam, kde nejsou optické sítě AIM k dispozici, máš stále možnost využívat některý z výhodných DSL tarifů.

Chceš zjistit, jaká technologie připojení pro tebe bude nejvýhodnější? Řešení je jednoduché. Stačí internet nezávazně poptat a AIM se ti brzy ozve zpět s cenově výhodnou nabídkou. Snadno si vybereš tarif, který ti bude maximálně vyhovovat. I ty nejlevnější tarify jsou vhodné pro sledování online videa ve vysokém rozlišení, zálohování fotek a další online aktivity.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message