Jak vám internet pomůže zabavit děti o prázdninách?

Dva měsíce prázdnin. Pro většinu dospělých se jedná o nesplnitelný sen a mohou pouze vzpomínat na léta v dětství naplněná dobrodružstvím. Co už si tak dobře nepamatujeme, jsou období letní nudy, kdy děti nemají co dělat a bezcílně bloumají doma či po babiččině zahradě. Ne vždy je počasí ideální na výlet k vodě, a proto musí nastoupit kreativní dospělý, který dokáže najít dětem zábavu. Jinak hrozí, že bude spousta volného času promarněná. Jenže kde neustále hledat inspiraci? Povíme vám, jak můžete využít internet k tomu, abyste si s dětmi užili hodnotný čas, který se jim vryje do paměti jako krásná letní vzpomínka.

Zjistěte, kam vyrazit 

Množství informací na internetu je obrovské a dá se v něm snadno ztratit. Naštěstí existuje dostatek stránek, na kterých najdete vše potřebné přehledně seřazeno podle data, místa, náročnosti atd. Pro naše účely se bude hodit jedna ze stránek, která nabízí přehledy výletů a zajímavých akcí. Nespoléhejte na to, že najdete ty nejlepší tipy na poslední chvíli před víkendem. Nejlépe si týden dopředu vyberte pár destinací a činností, kterým se můžete věnovat a hlasujte o nich. Oblíbeným tipem je web kudyznudy.cz, který provozuje agentura CzechTourism.

Kromě pěších či cyklistických výletů vás mohu zajímat lokální oslavy, koncerty pro děti, sportovní akce nebo unikátní prohlídky kulturních a technických památek. Pokud mají vaše ratolesti zájem o delší pobyt v přírodě s vrstevníky, tak se co nejdříve začnete shánět po skautském táboře. Nedostatek míst na dětských táborech je dnes už klasickým letním problémem mnoha rodičů.  

Rozvíjejte šikovnost 

Deštivá letní neděle je ideální příležitostí znuděné děti něco naučit. A proč se rovnou nepustit do něčeho, co bude nové i pro vás? Podle obrazových nebo video návodů na YouTube (tzv. Do It Yourself návody) si můžete uplést náramek, vyrobit domácí plastelínu nebo se naučit skládat složité japonské origami. Děti ocení společnou činnost, naučí se novým dovednostem a přispějí k ozdobě vašeho bytu. Můžete začít i s průpravou na domácí povinnosti a zábavnou formou začít děti zasvěcovat do tajů vaření a pečení. Najít lze velké množství DIY návodů speciálně určených pro všechny ročníky, takže dokážete zároveň zabavit velké i malé děti. A možná i manžela či manželku.

Prověřte znalosti 

Málokteré dítě si nadšeně o prázdninách sedne před učebnici dějepisu, aby si zopakovalo učivo z uplynulého školního roku. Naštěstí existují triky, jak donutit děti oprášit staré nebo nabrat nové znalosti. Vyzkoušejte hravé internetové kvízy či sestavte na internetu svoje vlastní a nechte děti mezi sebou soutěžit o malou cenu. Pokud nemáte po ruce pexeso, pak lze na webu nalézt nejrůznější paměťové hry či logické hádanky. Jestliže chcete rozvíjet strategické myšlení a ve skříni leží pouze Člověče, nezlob se, pak najděte jednu z mnoha deskových her online.  

Pomocník před spaním 

S internetem si lze pomoci i tehdy, kdy potřebujete děti uspat a nemáte u sebe zásobu pohádek na čtení (například na dovolené). Existují stránky, na kterých naleznete klasické dětské knížky jako Pejsek a Kočička, Dášenka nebo Malý Princ. Nemusíte tak s sebou všude tahat půlku knihovny a vaše děti nepřijdou o čtení před spaním.  

Stabilní a rychlý internet je zkrátka skvělý pomocník a nemusíte děti jenom strčit před YouTube, aby se s jeho pomocí zabavila celá rodina.  

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message