Jak snadno a rychle zálohovat fotky na internet?

Máš fotky z výletu do Ledče nad Sázavou? Fotíš si s radostí nejkrásnější místa na Vysočině? V tom případě bys neměl podceňovat důležitost zálohování všech tvých snímků. Podívej se, jak ti v tom pomůže rychlý internet.  

Nikdo nechce přijít o všechny fotky

Tisíce a tisíce fotek. Díky digitální fotografii má každý možnost fotit prakticky bez omezení. To je na jednu stranu skvělá zpráva, na druhou stranu je třeba mít ve všech pořízených materiálech pořádek. Skladovat ty nejpovedenější snímky na paměťové kartě nebo pevném disku počítače není úplně ten nejlepší nápad. Kartu lze velmi snadno ztratit, u počítače zase hrozí, že přestane ze dne na den fungovat. A přijít o všechny uložené fotky je opravdu hodně nepříjemné. Řešení? Poctivé zálohování!

Zálohování pro tvůj klid

Jakmile fotky pořídíš, je vhodné je co nejdříve protřídit. Nemusíš skladovat rozmazané, přesvětlené a jinak nedokonalé fotografie. Finální výběr se vyplatí zazálohovat. Mezi nejoblíbenější úložiště mezi běžnými uživateli patří externí pevný disk či flash disk. V dnešní době pořídíš vysokokapacitní „flešku“ s podporou USB 3.0 za pár stovek korun. Pamatuj na to, že základem zálohování je mít data minimálně na dvou na sobě nezávislých místech! Přetáhnout fotky z foťáku na externí disk a v zařízení je následně smazat tedy nedává smysl.

Jak na zálohování nezapomínat?

Jedním z hlavních problémů při zálohování je lidské paměť a pochopitelně i lenost. Vzpomenout si na přesun souborů, pak vše nastavit, překopírovat a zkontrolovat. To je proces, který zabere opravdu dost času a nelze dělat po každé fotografii. Naštěstí existuje řešení v podobě automatického zálohování, a to nejlépe rovnou do cloudu. Vše nastavíš pouze jednou a nic dalšího nemusíš řešit. Díky cloudovému úložišti můžeš mít přístup k fotografiím či jiným souborům z libovolného zařízení od notebooku přes tablet až po chytrou televizi.

Internet vhodný pro zálohování

Během zálohování do zmíněného cloudu dochází k odesílání dat ze zařízení do sítě internet. To v praxi znamená, že pro rychlé zálohování většího množství souborů budeš potřebovat stabilní internetové připojení se svižným uploadem. V opačném případě by nahrávání fotek trvalo zbytečně dlouho.

Nestačí ti upload tvého stávajícího připojení? AIM ti přináší internetové tarify s rychlostí až 400 Mbps na vlastní optické síti. U těchto tarifů máš možnost nastavit si, zdali preferuješ download, nebo upload. Podle toho se rychlost rozdělí, přičemž ve standardním nastavení je rychlost na straně stahování a odesílání dat totožná. DSL tarify mají rychlost až 200 Mbps. Internet stačí nezávazně poptat. AIM se ti ozve zpět s řešením a internetem, se kterým pro tebe nebude zálohování fotografií žádný problém.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message