Jak si zálohovat fotky z dovolené do cloudu spolehlivě a rychle?

Po návratu z dovolené všichni alespoň pár dní prožíváme touhu se vrátit do míst, kde jsme relaxovali a získali nové vzpomínky. To většinou nejde, ale alespoň se můžete k zážitkům z dovolené vrátit v myšlenkách - díky fotografiím. Digitální fotografie skýtají velké množství možností, jak je skladovat, upravovat a sdílet s ostatními. Jenže co když zrovna nastane zkrat někde v útrobách počítače, mobilu nebo fotoaparátu? Stačí málo a nezálohované fotky zmizí skoro určitě nadobro. Nebojte se, máme pro vás řešení, které zajistí, že momentky z dovolené se nikam neztratí a budou pro vás přístupné odkudkoliv. Jmenuje se cloud.

Co vlastně je cloud?

V angličtině označuje slovo „cloud” mrak a zjednodušeně lze říct, že se jedná o poskytování služeb pomocí internetu. Může se jednat o softwarové služby, programovací platformy nebo jako v našem případě, externí digitální úložiště. Uživatel cloudové služby nemusí instalovat žádný software přímo na svůj počítač a šetří tak jak místo, tak často i peníze. Díky cloudovým úložištím jsou všechny soubory dostupné všude tam, kde se můžete připojit k internetu. Nemusíte proto řešit přenášení fyzických médií a lamentovat nad tím, kolik místa na pevném disku vám vaše soubory zabírají. Vše se snadno pošle do „oblak”, odkud si můžete svoje soubory kdykoliv stáhnout podle potřeby.  

Jak fotografie bezpečně ukládat?

Někteří lidé ještě stále preferují zálohování na fyzických médiích, ale riziko je v tomto případě stejně velké, jako když ponecháte fotografie na vašem počítači. Například externí disky jsou notoricky známé svojí poruchovostí a mnoho uživatelů už po pár měsících zjistí, že zdánlivě bezpečně uložená data skončila v nenávratnu. Menší USB disky či CD a DVD také nemají smysl. Při velikosti digitálních fotografií se vám na ně vejde jen zlomek toho, co nafotíte. Vše bude opět napospas náhodě. Když se pak třeba budete stěhovat do nového bytu, tak se fyzická média mnohem snadněji ztratí a poničí, nebo vás prostě přestane bavit je všechny procházet a popisovat. V cloudu si můžete udělat pořádek kdykoliv mnohem přehledněji a nemusíte se spoléhat pouze na vlastní zapomnětlivou hlavu. 

Na rychlosti internetu záleží 

Zálohování na cloudu se však také může snadno proměnit ve zdlouhavý a nudný proces, pokud vaše rychlost internetu patří k těm nižším. Jak už jsme zmínili, soubory kvalitních digitálních fotografií jsou relativně velké a bez problému si z dovolené přivezete i několik gigabytů dat. Stěžejní hodnotou pro zálohování je upload, tedy rychlost, se kterou dokážete nahrávat soubory z počítače. Platí, že když vydělíte velikost souborů vaší rychlostí, tak získáte čas, který bude potřeba na jejich nahrání. 100 MB dat (které vynásobíme osmi, čímž dostaneme hodnotu v Mb) se s rychlostí 1 Mbps dostane na digitální úložiště za více než 13 minut. S rychlým a stabilním připojením 20 Mbps nahrajete 100 MB fotek za 40 vteřin. Při větším počtu fotografií se jedná o rozdíl mnoha hodin.  

Zálohování na cloudu je tedy rozhodně dlouhodobě nejbezpečnější a nejvýhodnější způsob, jak zálohovat zachycené zážitky z dovolené. Jenže s pomalým internetem vám bude jejich nahrávání trvat tak dlouho, že se možná vyplatí radši všechno rovnou vytisknout. Optimálním řešením je rychlý a stabilní internet, proto nás neváhejte kontaktovat. Rychlé připojení za skvělou cenu máte na dosah i u vás doma.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message