Jak řešit problémy s nekvalitním připojením?

S pomalým, nestabilním a často vypadávajícím připojením se dá nějakou dobu přežívat - každý ať si sám řekne, jak dlouho je ochotný čekat. Ale stojí to opravdu za trochu ušetřených peněz? A co když existuje poskytovatel, který nabízí mnohem lepší služby ve stejné cenové relaci? Spokojit se s nekvalitním připojením lze, ale může vás nakonec dostat i do maléru.

Platby, práce a ohrožení osobních údajů

Výpadky připojení se velmi rádi drží Murphyho zákona a pravidelně přicházejí v té nejhorší chvíli. Každý z nás někdy občas odloží důležité věci na poslední chvíli. Může se jednat o platbu dlužné částky, dodělání analýzy pro práci, nebo třeba eseje do školy. Internet pak vypadne přesně v okamžik, kdy se chystáte platbu autorizovat či potřebujete práci odeslat těsně před termínem. Následuje záplava stresu a marné hledání řešení. Pokud opravdu nutně potřebujeme něco dokončit, tak se mnoho z nás v nejhorším vydá lovit nejbližší veřejnou Wi-Fi zdarma. A na lidi v podobné zoufalé situaci mohou čekat hackeři, kteří si rádi prohlédnou vaše bankovní údaje, přihlašovací jména a hesla.  

Co dělat v panice?

Váš první krok při náhlé ztrátě internetu by měl vést k routeru, který restartujte a počkejte, jestli se vám síť nevrátí. Když ne, můžete zkusit restartovat síťový adaptér. Stále nic? V tom případě třeba na Windows nechte běžet Poradce při potížích se sítí, který může odhalit hlubší problémy, jako například potíže s DNS. Všechny předcházející úkony mají šanci odhalit, kde je problém pouze za předpokladu, že se něco stalo u vás doma. 

Jenže mnohdy se nejedná o výpadek na vaší straně, ale na straně poskytovatele. Vaším dalším krokem by nemělo tedy být zoufalé čekání na internetový zázrak, ale telefonát právě poskytovateli. Kvalitní společnost by měla mít k dispozici infolinku, kam se můžete kdykoliv obrátit. Především u menších poskytovatelů však máte často smůlu. Nikam se nedovoláte a čekáte a čekáte. Internetové diskuze jsou plné negativních zkušeností lidí, kteří až moc dlouho tolerovali jejich „wifináře“ bez technické podpory. Máte tohle všechno zapotřebí? Určitě ne, proto by řešením celé situace měla být změna připojení na mnohem stabilnější volbu, na kterou se můžete spolehnout.

Kabel je zárukou spolehlivosti

Ověřte si dostupnost kvalitního kabelového připojení od nás a rozlučte se s opakujícími se výpadky. V dnešní době by mělo být samozřejmostí, že vám bude internet fungovat stejně, jako vám například teče voda. To vše bez toho, abyste museli zkoumat router, hledat čísla a zjišťovat, co se děje.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message