Jak na streamování her? Tento návod ti vytrhne trn z paty!

Plzeňský kraj je podle průzkumu AIM plný aktivních hráčů online her. Pokud chceš začít streamovat, bude se ti hodit praktický návod, jak na to. Podívej se na nejdůležitější rady a zjisti, jaké internetové připojení ti nabídne ty nejlepší parametry pro streamování.

Fenomén, zábava i práce

Sledovat někoho prakticky cizího, jak hraje počítačovou hru? To by před několika lety absolutně nedávalo smysl. Vždyť je mnohem zábavnější zahrát si ve vlastní režii. Nebo ne? Sledování hráčů počítačových her je relativně novým fenoménem a zábavou pro ohromné množství mladých lidí. Koukat na někoho, jak objevuje, trénuje, buduje, komentuje...

Streamují profesionální hráči, kteří bodují v turnajích. Streamují amatéři i úplní začátečníci. Mezi nejžhavější tituly patří League of Legends, Minecraft, Counter-Strike: Global Offensive, Grand Theft Auto V či Hearthstone: Heroes of Warcraft. Diváky baví hráče pozorovat a hru si do značné míry užijí bez toho, aby museli investovat do jejího zakoupení, případně byli nuceni pořídit si dostatečně výkonný počítač. Chceš se přidat mezi streamery? A hraním her se třeba i živit?

Krok za krokem ke sledovanému streamu

Začít streamovat není technicky příliš složité, což je jednoznačně dobrá zpráva. Prvním krokem je výběr streamovací platformy, na které si založíš účet. Nejpopulárnější volbou je Twitch. Tato služba ti umožňuje založit si bezplatně kanál a sbírat na něm pravidelné diváky. Twitch ke streamu přidává také chat a další praktické funkce. Dalším úkolem je výběr programu, který nahrává dění na monitoru. Tento záznam se následně bude streamovat do tvého Twitch kanálu. Mezi oblíbené volby se řadí bezplatný Open Broadcast Software, Gameshow, Wirecast či XSplit Broadcaster. Software dokáže spojit záběr monitoru, obraz z webové kamery a další grafické prvky.

Finálním krokem, který bude vyžadovat nějaké to testování, je nastavení parametrů videa a zvuku. Diváci si zvykli na vysokou kvalitu. Jinými slovy se neobejdeš bez stabilního a rychlého připojení k internetu. Důležitý je pochopitelně upload, který by neměl mít hodnotu pod 5 Mbps. V nabídce AIM na tebe čekají internetové tarify s rychlostí odesílá dat až 320 Mbps. Neváhej připojení nezávazně poptat a zjisti, co ti AIM nabízí. Tvoje streamy mohou mít tu nejlepší kvalitu široko daleko.

Důležitá je originalita

Při pohledu na zmíněný Twitch by se mohlo zdát, že hry streamuje úplně každý. Pro získání co největšího počtu diváků ti nesmí chybět originalita a smysl pro humor. Někteří streameři nosí kostýmy, další sice neumí hrát, ale mají legrační komentáře. Záleží pouze na tobě, jakou cestou se vydáš. Ve výsledku jde vždy jen o to, aby tě streamování bavilo!

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message