Jak na e-knihy na internetu? Zde máš návod krok za krokem!

Uživatelé internetu z Jihomoravského kraje podle výsledků průzkumu AIM hledají zábavu nejčastěji ve světě filmu, ale ani takové knihy nezůstávají u uživatelů bez povšimnutí. Pokud i ty dáváš přednost čtení, podívej se, kde e-knihy na internetu hledat.

Nejdříve kniha, pak film

Mnoho dnes populárních filmů a seriálů má knižní předlohu. AIM prostřednictvím rozsáhlého průzkumu mimo jiné zjišťoval, co české uživatele na internetu nejčastěji baví, co vyžadují od internetového připojení a co jim nevyhovuje na jejich poskytovateli. Výsledy z Jihomoravského kraje jsou velmi zajímavé a ukazují, že o knihy je na internetu stále zájem, třebaže takové filmy a hry mají před kvalitní literaturou stále velký náskok. Pokud se chceš ponořit do čtení, podívej se na pár tipů, díky kterým budeš mít e-booky zdarma.

E-booky zdarma nejsou problém

Hledáš e-knihy zdarma ke stažení ve formátech pro počítač, tablet, mobil a moderní čtečky? V tom případě ti úsměv na rtech vykouzlí jedna velmi dobrá zpráva! Míst, kde máš možnost si e-booky zdarma stáhnout, je celá řada. K jejich prozkoumání ti bude stačit dostatečně rychlý a stabilní internet.

Mezi oblíbené zdroje patří samotný Google Play, Amazon a webová stránka Kobo. Uživatelé však netuší, že díla českých klasiků nabízí ke stažení Městská knihovna v Praze. Projekt digitalizce a zpřístupnění vybraných titulů z fondu knihovny ti zdarma přináší knihy od Karla Čapka, Jaromíra Haška či Boženy Němcové.

Trefou do černého pro nefalšované knihomoly je projekt Gutenberg. Ten nabízí přes 56 000 cizojazyčných elektronických knih zdarma. K dispozici jsou ve všech standardních formátech od ePUB po formát pro čtečky Kindle.

Chceš se zlepšit ve znalosti cizích jazyků? Koukni na nabídku knih na webu Feedbooks. Čeká na tebe tisíce knih v angličtině, němčině či španělštině. Pro stažení knih bez autorských práv se ani nemusíš registrovat. Jak můžeš vidět, míst pro stahováná e-booků bez nutnosti platit je opravdu požehnaně.

Stahování bez komplikací

Chceš louskat jednu knihu za druhou? Neváhej si postahovat najednou větší množství titulů. Samotné soubory elektronických knih nebývají velké. Zpravidla se jejich velikost pohybuje v řádech jednotek megabajtů. Rychlý internet se ti tak bude mnohem víc hodit při prohledávání zmíněných sbírek.

V úvodu zmíněný průzkum odhalil, že pro uživatele internetu v Jihomoravském kraji bývá častým problémem stabilita. Pro stahování e-booků bez zbytečného zdržování stačí nezávazně poptat internet od AIM. I v Jihomoravském kraji máš možnost získat stabilní internetové připojení. Tam, kde zatím není optická síť AIM, můžeš využít některý z výhodných DSL tarifů s rychlostí až 200 Mbps. Tarify nejsou nijak datově omezeny.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message