Hlídáš si u internetu na doma poměr cena/výkon?

Cena je bez diskuze jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou při hledání poskytovatele internetu koukat. Neměla by však být jediným kritériem výběru. Jinak se ti také můžeš stát, že budeš sice platit málo, ale za něco, co absolutně nefunguje.

Pozor na internet v Jihomoravském kraji

AIM uspořádal mezi uživateli internetu z celé České republiky rozsáhlý průzkum, aby mimo jiné zjistit, jak lidé hodnotí služby stávajícího poskytovatele internetu a jaké nedostatky mu mohou vytknout. Výsledky z Jihomoravského kraje jsou velmi zajímavé a rozhodně si zaslouží pozornost.

Průměrná měsíční útratu za internet v Jihočeském kraji je 414 Kč, což je víc, než platí uživatelé například v Jihočeském, Středočeském, Plzeňském, Karlovarském či Ústeckém kraji. Jinými slovy si za připojení lidé v Jihočeském kraji pěkně připlatí, což je v kombinaci s častými stížnostmi na rychlost připojení a jeho stabilitu docela paradoxní. Kolik správně platit za internet a na co si dát pozor?

Poměr cena/výkon platí u připojení dvojnásob

Samotné internetové připojení má celou řadu parametrů. Je důležité koukat nejen na technologii připojení (optická síť, WiFi, kabel), ale také na rychlost stahování, rychlost odesílání, odezvu, agregaci a datové limity. Pro každého uživatele bude na základě jeho běžných online aktivit důležitá jiná věc. Lidé, kteří stahují velké soubory, potřebují rychlý download. Hráči her si zase potrpí na rychlou odezvu a vysokou stabilitu připojení. Pro nahrávání fotek, uploadování na YouTube a videohovory je důležitá rychlost odesílání.

Poměr ceny a výkonu by ti měl odpovědět na to, zdali za internet neplatíš příliš mnoho. Vyzkoušej se zapřemýšlet nad zmíněnými parametry, oblíbenými aktivitami a podívej se na vyúčtování. Pokud najdeš místo pro zlepšení, má smysl uvažovat nad změnou. Obavy ze zbytečného papírování a vyplňování komplikovaných formulářů nejsou na místě. Internet stačí nezávatně poptat u AIM, který má v nabídce internetové tarify s rychlostí až 400 Mbps.

Internet podle tvých představ?

Opravdu velkou výhodou internetových tarifů AIM je možnost přizpůsobit si je dle aktuálních potřeb. Optické tarify si nastavíš dle toho, zda-li preferuješ download, nebo dáváš přednost uploadu. Že ti dříve vybraná rychlost tarifu přestává stačit? Žádný problém! Vyber si základní internetový tarif a za pouhých 100 Kč měsíčně si navyš rychlost o 100 Mbps.

AIM ti nabízí připojení na vlastní optické síti. Tam, kde nejsou sítě zatím k dispozici, můžeš využít některý z DSL tarifů s rychlostí až 200 Mbps. Tyto tarify nejsou datově omezeny. Díky tomu získáš připojení s poměrem ceny a výkonu, o kterém se ti v Jihomoravském kraji zatím ani nezdálo.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message