Co vše vám může ovlivnit rychlost internetu?

Pomalý internet je nepříjemným problémem, který dokáže znepříjemnit zábavu i práci. Mnohdy za něj může v plné míře nekvalitní poskytovatel, který připojuje uživatele přes nestabilní síť... a ještě ke všemu šnečí rychlostí. Někdy ale jádro potíží leží jinde, resp. u vás doma. Zastaralý nebo zanedbaný hardware dokáže zpomalit i to nejlepší připojení. Jeho výměna nebo pravidelná údržba vám tak může změnit digitální život.

Zaneřáděný starý laptop vás rychle nepřipojí 

Používáte laptop nebo počítač, který se ze svého určeného místa nehnul klidně deset let a pořád „tak nějak” funguje? Pak hrozí, že rychlost internetu ovlivňuje nedostatečná výkonnost vašeho hardwaru i hrozby skrývající se na disku. Pro dobré fungování počítače v dnešní době, kdy jsou služby na internetu relativně náročné (streamování videa, stahování a nahrávání velkých souborů), potřebujete, aby ve vašem stroji běželo vše ťip ťop. Vliv na internet může mít váš procesor, ale také paměť RAM a volné místo na pevném disku. Za léta používání stejného zařízení se na něm také má tendenci shromažďovat malware. Nezapomínejte proto pravidelně kontrolovat váš počítač ohledně škodlivého softwaru. Zejména spyware se dokáže samostatně připojit k internetu a výrazně tím zpomalovat cokoliv, co se na něm chystáte provádět vy.

Nastává čas na pořízení nového routeru

Moderní routery podporují standard připojení 802.11ac, který umí mnohonásobně zlepšit podmínky používání internetu uživatelům, kteří se připojují přes Wi-Fi. Popřemýšlejte proto, jestli by nestálo za to stávající router vyměnit za novější model. Pokud se vám nechce příliš investovat, tak zkuste přemístit router blíže k připojovaným zařízením. Umístění routeru má velký vliv na rychlost připojení. V pomyslné bitvě rychlostí však namísto Wi-Fi vyhrává v drtivé většině případů kabelové připojení. Možná by bylo dobré zaměřit svoji pozornost tam, jestliže jste se doposud připojovali pouze přes Wi-Fi.
 
Internetové připojení může být ovlivněno mnoha faktory, ne všechny však leží na straně poskytovatele. Po zakoupení novějšího hardware proto často zjistíte, že internet běží hladce a rychleji než předtím. Pokud se chcete přestat trápit pomalým připojením, neváhejte se nám ozvat. Naše tarify vám přinesou rychlost a naše podpora zase informace k hardwaru a tomu, jak internet správně nastavit. Naše routery navíc pravidelně testujeme, proto máte vždy jistotu, že vám nic nebrání užívat si internet na 100 %.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message