Co dělat, když přestane fungovat na Vysočině internet?

Při každém výpadků internetu člověka automaticky napadají katastrofické myšlenky o konci světa. Víš, jak problémy se stabilitou a funkčností internetu řešit? Podívej se na několik praktických rad.

Internet nefunguje! Co dělat?

AIM v rozsáhlém průzkumu mezi uživateli internetu zjišťoval, co se jim nelíbí na jejich současném připojení a poskytovateli internetu. Výsledky z Vysočiny jsou velmi zajímavé a nelze si nevšimnout, že mnoho aktivních surfařů, hráčů, programátorů a milovníků online zábavy trápí stabilita. Rychlost kolísá, občas se vůbec nic nenačte.

Když se to stane pouze jednou za delší čas, lze to ještě tak nějak pochopit. Jakmile se problémy opakují častěji, je třeba s tím něco dělat! Podívej se, jak postupovat, než se rozhodneš obrátit na technickou podporu. Nepotřebuješ k tomu hluboké technické znalosti ani hromadu času.

Rychlý test připojení

Snažíš se přihlásit na Facebook, ale ten se vůbec nenačte? Asi tě napadne, že přestal fungovat internet. Než začneš panikařit a hledat číslo na infolinku, vyzkoušej i ostatní stránky. Dokonce i velké služby jako Facebook, YouTube, Google a další mohou mít v některých regionech výpadek. Ten může trvat klidně několik hodin.

Internet chvilku funguje a za minutu opět koukáš na prázdný monitor? Otestuj si připojení online. Nejlépe v dostatečně velkých časových rozestupech. Zajímat by tě měla především rychlost odezvy a přenosové rychlosti. Stabilní připojení má co nejmenší rozptyl mezi minimální a maximální odezvou.

Vypadlý kabel a restart zní jako hloupost, ale…

Nefunkční internet je důvodem k hledání technických složitostí a dalších komplikací. Přičina může být velmi prostá. Zkontroluj, zdali jsou všechny kabely správně připojeny. Některý z nich se mohl zlomit, výjimkou není ani vypadlý kabel a zapojení do špatného konektoru.

Staré ajťácké moudro zní: „Když něco nefunguje, tak to restartuj!“ Internet mohl přestat fungovat kvůli chybě na tvém zařízení, někdy se mezi sebou poperou různá rozšíření v prohlížeči. Stejně tak se mohlo něco přestat líbit antivirovému programu. Udělej tvrdý restart a internet znovu otestuj.

Když ti dojde trpělivost

Dochází ti s výpadky způsobenými tvým poskytovatelem trpělivost? Nebaví tě čekat, až internet začne zase fungovat? I na Vysočině máš možnost získat rychlý a stabilní internet od AIM. Stačí ho nezávazně poptat a specialisté s AIM se ti ozvou s tarifem, který ti bude vyhovovat. Vedle připojení na vlastní optické síti s rychlostí až 400 Mbps jsou v nabídce výhodné DSL tarify s rychlostí až 200 Mbps. Dostupné jsou na 99 % území České republiky. Získej internetové připojení, které vedle rychlých přenosů nabídne příkladnou stabilitu pro všechny online aktivity od stahování přes komunikaci až po hraní online her.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message