4 tipy, jak moderně komunikovat přes internet

Komunikace je mezi uživateli internetu z Moravskoslezského kraje nejčastější online aktivitou. Rozšiř si obzory a podívej se na čtveřici praktických tipů pro komunikaci na dálku, které ti ušetří čas i zbytečné vysvětlování.

Internet zažívá komunikační revoluci

Zapomeň na chatovací místnosti, obyčejné textové e-maily a diskuzní fóra. Tyto základy online komunikace jsou již dávno překonány. Je to docela pochopitelné, protože technologie se zlepšují a internet zrychluje. Komunikovat na dálku musí každý den velké množství lidí bez ohledu na to, zdali je to pracovně, nebo pro zábavu. Vystačit si s pouhým textem by tak bylo složité. Následující přehled 4 tipů ti ukáže, jak komunikovat přes internet efektivně.

1. Sociální sítě

Přátelé na jednom místě, sdílení všech zajímavých událostí a nekončící feed novinek. Komunikace na sociálních sítích je extrémně jednoduchá. Patříš k odpůrcům Facebooku, Twitteru, Instagramu a dalších sociálních sítí? Zkus změnit názor a vyzkoušej tyto sítě používat po svém. Nemusíš na ně nic přidávat a udělej si z nich pouze komunikační kanál. Ostatně i samotný Facebook nabízí aplikaci Messenger zcela samostatně.

2. Projektové nástroje

Domluvit se ve větším množství lidí je občas pořádně složité. Projektové nástroje jsou primárně určeny pro práci, ale to neznamená, že nejsou vhodné pro běžnou komunikaci. Naopak přes ně můžeš skvěle naplánovat výlet na vodu s přáteli, rodinný nákup na celý týden i romantickou dovolenou. Třeba takové Trello je zdarma a lidé ho používají nejen na projekty.

3. WhatsApp a spol.

WhatsApp, Viber a další aplikace pro instantní komunikaci šetří čas a peníze za SMS. Umožňují vedle textu posílat emotikony, fotky, videa, animace a soubory. Stejně tak můžeš několik kontaktů spojit do jedné komunikace. Třebaže jsou původně určeny pro mobilní telefon s připojením k internetu, takový WhatsApp je dostupný a velmi dobře použitelný i přes web.

4. Streamování a videhovory

Skype jako nejoblíbenější aplikace pro videohovory udělal za posledních několik let obrovský pokrok v kvalitě a funkcích. Pokud si chceš užít videohovory ve vysokém rozlišení, neobejdeš se bez internetového připojení s rychlým uploadem. AIM přináší rychlý internet i do Moravskoslezského kraje. Stačí internet nezávazně poptat.

Potřebuješ něco sdělit světu? Živé přenosy začínají být extrémně populární. Opět pro ně budeš potřebovat stabilní a rychlé připojení, které zvládá data nejen rychle stahovat, ale také odesílat. Do živého vysílání na YouTube a Instagramu ti lidé mohou posílat otázky formou komentářů. Uspořádej stream klidně pro kolegy nebo členy rodiny.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message