3 věci, které uživatele internetu v Královehradeckém kraji štvou

Jsi na 100 % spokojen s tvým internetovým připojením v Královehradeckém kraji? V tom případě patříš k jedněm z mála. Podívej se, co trápí ostatní uživatele a proč zrovna tyto nedostatky má smysl řešit.

Rychlost je úplný základ

AIM se rozhodl mezi uživateli internetu z celé České republiky uspořádat průzkum. Jeho cílem bylo odhalit, co lidem nevyhovuje na službách stávajících poskytovatelů připojení a jakým způsobem by chtěli internet využívat. Výsledky z Královehradeckého kraje jsou víc než překvapivé.

I když na tom není kraj s průměrnou rychlostí připojení ze všech krajů v ČR nejhůře, stále to nestačí. Uživatelům na stávajícím připojení vadí v první řadě právě rychlost. Meziroční změna rychlosti směrem nahoru v řádu několika jednotek procent nedokáže držet tempo s rychlým rozvojem technologií a internetu jako takového. Datově náročné aktivity vyžadují příkladně svižné přenosy. Rychlost pod 10 Mbps přestává stačit i uživatelům, kteří si na internetu potřebují pouze občas něco přečíst.

Stabilita dokáže naštvat

Když už není problémem rychlost, komplikuje uživatelům z Královehradeckého kraje život stabilita připojení. To je nepříjemné především při streamování, zálohování do cloudu, stahování a v neposlední řadě hraní online her. Nejméně stabilní je ze zcela pochopitelných důvodů WiFi internet. Na bezdrátový internet má vliv například špatné počasí.

Stabilnější alternativou je pevný internet. AIM si to moc dobře uvědomuje a nabízí připojení na vlastní optické síti doplněné o DSL tarify dostupné kdekoliv v ČR. Tyto internetové tarify jsou dostupné přes pevnou linku, nejsou datově omezeny a jejich rychlost dosahuje až 200 Mbps. Stabilní internetové připojení by mělo být u každého poskytovatele samozřejmostí, ale bohužel tomu tak není. AIM ti s výběrem vhodného tarifu rád pomůže.

Technické důvody nemusí být překážkou

Jedním z velmi zajímavých výsledků průzkumu je fakt, že i nespokojení zákazníci zůstávají dlouhodobě u jednoho poskytovatele. Nedává ti to smysl? Hlavním důvodem jsou obavy z technických komplikací. Bojí se, že na delší dobu přijdou o připojení k internetu, případně po nich někdo bude chtít něco složitě nastavit. Ve skutečnosti je strach z technických komplikací absolutně zbytečný. Důkazem je podpora AIM. Jakmile se rozhodneš pro přechod na některých z internetových tarifů AIM, máš k dispozici nejen podrobné návody a rady, ale také sekci s často kladenými dotazy a infolinku.

Když máš z internetu opět radost

Trpělivost máš pouze jednu, a proto nezůstávej na připojení, které ti nevyhovuje. S největší pravděpodobností se to nezmění, ba právě naopak. Nároky na kvalitu internetu neustále rostou, a proto je chytré připravit se na velké datové objemy již nyní.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message