10 klíčových rozdílů mezi IPTV a DVB-T2

S příchodem DVB-T2 mnoho lidí začíná řešit alternativy, které mohou pozemní vysílání nahradit. Možností je hned několik od kabelové televize, satelitu až po tzv. internetovou televizi IPTV. My se společně podíváme na stěžejní rozdíly mezi službami a vylepšeními, které přinese DVB-T2, a těmi, které můžete už dnes získat při pořízení IPTV spolu s vaším internetovým připojením.

1) Pořizovací cena je obecně nižší u DVB-T2, ale ne vždy 

Za samotný příjem pozemního televizního vysílání se neplatí nic, kromě koncesionářských poplatků a ceny antény (a její instalace v případě společného venkovního anténního systému). Mnoho uživatelů si ale bude muset pořídit zcela novou televizi, která si se standardem DVD-T2 dokáže poradit. IPTV lze získat v rámci balíčků internetových služeb a pokud již platíte za internet, nejedná se o výraznou částku navíc.

2) Pro IPTV potřebujete kvalitní internetové připojení 

Dobrý internet se dnes hodí každému bez rozdílu věku a televizní služby představují příjemný bonus. Samozřejmě je třeba najít dostatečně spolehlivého poskytovatele. Nemá smysl si pořizovat IPTV, která nebude pořádně fungovat.  

3) IPTV nemusíte sledovat na klasické televizi

Výhodou IPTV je její přenositelnost na různá zařízení mimo obyčejné televize. Svoje oblíbené pořady můžete v klidu sledovat na mobilním telefonu nebo notebooku.  

4) S IPTV můžete zpětně sledovat pořady, které by vám jinak utekly

Za jednu z hlavních výhod IPTV mnoho lidí považuje zpětné přehrávání. Místo čekání na reprízu si můžete pořad pustit zpětně.  

5) S IPTV máte jednoduchý přístup do videoarchivů televizí 

Televizní stanice mají rozsáhlé archivy s kompletními pořady, seriály č dokonce filmy a IPTV vám k nim poskytuje unikátní přístup. Podobná možnost se u některých stanic zřejmě objeví i u DVB-T2 a nese název HbbTV (hybridní TV). 

6) S IPTV můžete ovlivnit televizní vysílání tak, aby vyhovovalo vašim potřebám 

U klasického vysílání nemůžete jednoduše přeskočit reklamy nebo vrátit pořad několik minut nazpět. IPTV tyto funkce umožňuje a navíc si u některých sportovních pořadů můžete sami nastavit, který kamerový pohled na hřiště vám nejvíce vyhovuje.  

7) IPTV má většinou více dostupných kanálů a ve vyšší kvalitě 

Dle nabídky jednotlivých poskytovatelů lze získat desítky různých programů, které na klasickém vysílání nenaladíte. Samozřejmostí je HD rozlišení, které se u DVB-T2 objeví, ale zřejmě zpoplatněné.  

8) IPTV může, ale nemusí více zatěžovat váš internet 

IPTV potřebuje dobré, stabilní připojení a pokud se v jedné domácnosti připojuje více zařízení najednou, může docházet ke zpomalování služeb. Lze si však chytře přenastavit modem pomocí funkce, která zaručí, že se připojení „rozkrájí” co nejefektivněji mezi jednotlivá zařízení.  

9) IPTV nabízí možnost sledovat internetová videa na Youtube 

Pokud vás přestala bavit nabídka televizních stanic, můžete díky IPTV objevovat zajímavosti nebo se celý den dívat na roztomilá videa na internetových video serverech.  

10) U IPTV můžete snadněji regulovat pořady, na které se dívají vaše děti 

IPTV nabízí možnost nastavení rodičovského zámku. Lépe tak dokážete určit na co se vaše ratolest může a nesmí dívat. 

Využijte jedinečné nabídky chytré televize Kuki a neváhejte poptat naše služby. Uvidíte, že IPTV je ideálním a moderním způsobem, jak se přestat trápit s televizními standardy.

Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
Rychlé připojení
od 280 Kč měsíčně
- zadej adresu a zjisti zda se u Vás doma zrychlila přípojka
- přechod od stávajícího poskytovatele vyřešíme za Vás
###message